19 котелень Сміли підключено до газу, — Зубко

27 годин після доручення Президента України — всі 19 котелень міста підключені до газу. 14 котелень працюють у робочому температурному режимі. Соціальна сфера та частина житлового сектору —  57 будинків зі 152 підключені до теплоносія. Потрібно добу на набір температури в мережах та будинках. Про це у прямому ефірі програми «Подробиці» на ТК «Інтер» повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Потрібно спочатку відновити подачу електроенергії. На найбільшій котельні №25, яка обслуговує найбільшу частину житлового сектору, ліквідовано порив електричного кабелю,  який підключає насоси як для заповнення системи холодною водою,  так і подачі теплоносія мережі діаметром у 500 мм. Потрібно понад десять годин для заповнення системи під малим тиском для недопущення поривів. Зранку, після заповнення, планується її запуск», — зазначив Геннадій Зубко.

Особлива подяка: мешканцям міста за залучення до процесу відновлення теплопостачання; заступнику Голови Черкаської ОДА Сергію Овчаренко за організацію штабу на місці подій і постійну роботу; «Черкасиобленерго» за оперативну ліквідацію пориву електропостачання; бригадам тепловиків і менеджерам, які працюють безперервно по відновленню теплопостачання, заступнику голови ОДА з  питань ЖКГ та керівнику ТКЕ; обласному управлінню Нацполіції за виділення додаткових підрозділів для ліквідації прориву та допомогу у відновленні теплопостачання у місті; ДСНС, яка оперативно  розгорнула 2 пункти обігріву для безхатченків у місті. Також служби Шполянського та Кам’янського районів, які готові включитись у випадку виникнення поривів на теплотрасах міста Сміли. Додатково ведеться робота з багатоквартирними будинками та ОСББ щодо забезпечення максимальної готовності будівель до підключення теплоносія.

«Тепер про погане. Міського голови та депутатського корпусу (сподіваюсь не всі, може хтось з депутатів і є в процесі) немає в міськраді, у процесі відновлення теплопостачання участі вони не беруть. Це вже не безвідповідальність, це злочинна бездіяльність!», — наголосив Зубко.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua