83% будинків країни оснащені тепловими лічильниками, – Едуард Кругляк

На сьогодні 83% житлових будинків та майже 98% бюджетних установ в Україні оснащено приладами обліку теплової енергії. Про це зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Едуард Кругляк під час Північного водного форуму.

«Протягом трьох років в Україні суттєво збільшився відсоток встановлення лічильників тепла в житлових будинках – із 50% до 83%. Бюджетні установи на сьогодні обладнані приладами обліку теплової енергії на 97-98%»,  – зазначив він.

Заступник Міністра нагадав, що ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» зобов’язав постачальників послуг встановити прибудинкові лічильники тепла до 2 серпня 2018 року, а лічильники гарячої та питної води – до 2 серпня 2019 року.

За його словами, споживачі послуг мають розуміти за що вони платять. І законодавчі зміни надають можливість запровадити прозорі відносини у сфері ЖКП. «Прийняті торік ЗУ «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Про житлово-комунальні послуги» та інші законодавчі акти фактично закривають блок питань з енергоефективності та енергозбереження. Сподіваємось, що до кінця року буде доопрацьовано рамковий закон «Про енергоефективність», який імплементує до українського законодавства Директиву ЄС 2012/27/EU «Про енергетичну ефективність», — наголосив Едуард Кругляк.

«Прийняті закони — насправді революційні. На їх виконання ми розробили нормативно-правову базу. Тепер потрібно проводити широку роз’яснювальну роботу щодо їх впровадження та реалізації. І у першу чергу — для споживачів, адже саме споживач – власник житла, і може сам обирати надавача послуги. І ця послуга повинна бути якісною», — зауважив заступник Міністра.

Довідково

Північний водний форум «Реалізація та виконання вимог Законів України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання», «Про житлово-комунальні послуги. Основи впровадження енергоефективних заходів на підприємствах ВКГ» відбувся 19 липня 2018 року у м. Суми.

Джерело: www.minregion.gov.ua