З реформою децентралізації ми передали кошти і повноваження на місцевий рівень. І сьогодні муніципалітети вже мають власні бюджети, які можуть і повинні витрачати на реалізацію енергоефективних заходів в громадах. Адже, це шлях до енергонезалежності нашої країни. Про це на 3-му Українсько-німецькому економічному форумі наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
«До кінця 2018 року місцеві бюджети матимуть дохід у 230 млрд грн. Якщо додати до цих коштів медичну і освітню субвенції, то місцеві бюджети складатимуть 52% від консолідованого держбюджету України. І ми хочемо, щоб ці кошти муніципалітети співфінансували в енергоефективні заходи як для своїх комунальних підприємств і муніципальних будинків, так і в житловий сектор. Тому, наша спільна робота – сформувати громади, які будуть чітко розуміти свою відповідальність і повноваження як власні, так і делеговані», – зазначив Геннадій Зубко.
Урядовець підкреслив, що саме малий і середній бізнес здатний посилити розвиток громад через впровадження енергоефективних заходів. Оскільки, він більш стабільний, на відміну від великого бізнесу і, піднімає економіку України. «Впроваджувати у громадах енергоефективність здатен саме малий і середній бізнес. Тож, створення у таких громадах підприємств з енергосервісу і енергоаудиту, стимулюватиме їх до економічного зростання», — розповів урядовець.
Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України