Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування», який ми проводимо п’ятий рік поспіль з Євросоюзом, має стати трендом для кожної громади. Саме завдяки таким проектам, формується лідерство і українці відчувають якісні зміни на місцях.
Про це під час нагородження переможців Конкурсу «Кращі практики місцевого самоврядування» наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
«Я вітаю наших 34 фіналістів Конкурсу, яким вдалось продемонструвати і втілити в життя кращі проекти. Переконаний, за ними майбутнє, перемога за такими громадами і такими лідерами, які сьогодні ефективно очолюють громади, а завтра прийдуть в органи державної влади. І досвід реалізації реформи на місцях буде успішно працювати на рівні держави», — підкреслив Геннадій Зубко.
Претенденти на відзнаки Мінрегіону та Ради Європи – 34 органи місцевого самоврядування, з них: обласні ради – 3, районні ради – 5, міські ради – 12, сільські ради – 1, селищні ради – 2, сільські, селищні, міські ради об’єднаних територіальних громад – 11. У 2018 році серед 34 фіналістів, 20 уже були призерами конкурсу в 2014-2018 роках. Це очільники громад, які щороку визначають для себе завдання бути кращими, піднімають планку вимог, долають рубіж і знову продукують амбітні та грандіозні проекти, реалізують їх, змінюючи життя в громадах на краще.
Віце-прем’єр-міністр окремо зупинився на критеріях, за якими відбувається оцінювання конкурсантів. Це, інноваційність, креативність, або найкращі приклади щодо прозорості, залучення жінок і розвиток інфраструктури. «Тому громада повинна бути успішною і демонструвати ефективні рішення і кращі практики в усіх сферах. І Рада Європи допомагатиме це робити. Більше того, вона буде супроводжувати громади і допомагати, надаючи найкращий досвід європейських країн», — зазначив Зубко.
Теми конкурсу 2018 року: «Практики розвитку регіонів та громад, засновані на власних стратегіях і ресурсах»; «Формування безпечного життєвого середовища»; «Інклюзивність регіонального та місцевого розвитку».
За п’ять років участь у Конкурсі взяли 668 органів місцевого самоврядування усіх рівнів. Найбільша кількість заявок надійшла від Дніпропетровської області – 110, а відсоток успішних практик від кількості поданих заявок найвищий у Івано-Франківській (42,9%) та Сумській (34,6%) областях.
Нагадаємо, Конкурс «Кращі практики місцевого самоврядування» започаткований Мінрегіоном навесні 2014 року за методологією Ради Європи. Конкурс не містить фінансової складової, він надає можливість органам місцевого самоврядування оцінити свою діяльність, стан розвитку своєї громади у порівнянні з іншими, набути нові знання, обмінятися досвідом та здобути публічне визнання свого успіху. Його мета — відбір, відзначення та поширення кращих практик соціально-економічного розвитку територій.
Перелік переможців за посиланням https://bit.ly/2LojbRl
Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України