Транспортна інфраструктура області включає залізничний транспорт, автовокзали, автотранспортні парки та тролейбусне депо.
На сьогодні із 1668 населених пунктів області 1567, а це 94 відсотки, забезпечені автобусним сполученням.
Станом на 01 травня 2024 року Департамент регіонального розвитку Житомирської обласної військової адміністрації є організатором пасажирських перевезень на 410 автобусних маршрути загального користування.
Для забезпечення роботи зазначених маршрутів функціонує 69 автоперевізники та діє 16 автостанцій різної класності.
Щоденно біля 450 автобусів забезпечують обслуговування пасажирів. Середній термін експлуатації автобусів складає 9 років.
У Житомирській області функціонує 65 залізничних станцій та 3 залізничні вокзали. Протяжність залізничних колій в межах області складає 1161,9 км.
Основними нормативно-правовими актами є:
- Закон України “Про автомобільний транспорт”.
- Закон України “Про поштовий зв’язок”.
- Закон України “Про залізничний транспорт”.
- Закон України “Про телебачення та радіомовлення”.
- Закон України “Про телекомунікації”.
- Постанова Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 №1081 “Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування”.
- Постанова Кабінету Міністрів України від 18.02.1997 № 176 “Про затвердження Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту”.
- Розпорядження голови Житомирської облдержадміністрації від 08.11.2018 № 438 “Про затвердження Умов конкурсу на визначення перевізників для роботи на приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування, що не виходять за межі території Житомирської області” (зі змінами).
Зв’язок загального користування, пошта