Альона Бабак констатувала незворотність процесів створення ОСББ в Україні

Я з радістю констатую факт незворотності процесів створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків в Україні. За минулий рік їх було створено майже 1500 об’єднань. І нині ОСББ діє у 31583 багатоквартирних будинках. Це — прекрасна динаміка.

Про це сказала Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час Х Всеукраїнського Форуму ОСББ, що проходить Львові.

За її словами, по Україні середній показник будинків, які перебувають в управлінні ОСББ становить 17,6%. Наразі серед регіонів за кількістю ОСББ лідирує Херсонська область – де об’єднання створені у 40% багатоквартирних будинках. На другому місці Тернопільська область — у 35% багатоквартирних будинках створено ОСББ.

Області, які відстають і мають значно нижчий показник управління будинками через ОСББ — це Луганська, Харківська та Чернігівська області.

Також Міністр зазначила, що в Україні спостерігається позитивна динаміка того, що власники навіть без створення ОСББ приймають самостійні, виважені рішення щодо управління своїм майном і обирають управителів.

«Майже 7% багатоквартирних будинків вибрали управителів самостійно. І тут лідирує Вінницька область, в якій 28% багатоквартирних будинків самостійно визначилися з управителями. На другому місці Хмельницька область — 17%. Загалом по Україні у 22,7% будинків управителя ще призначають органи місцевого самоврядування за результатами конкурсів.

Це звичайно важлива динаміка розвитку інституту власності в Україні. І думаю тепер наша спільна задача захистити його, дати можливість людям дійсно управляти своїм майном і відчувати захищеність», — сказала вона.

За її словами, Мінрегіон й надалі буде відкритим для співпраці у цьому напрямку та підтримуватиме рух ОСББ. «Думаю, що найближчим часом ми оновимо роботу Національної ради голів ОСББ і через цей інструмент надалі уточнюватимемо та удосконалюватимемо законодавчі рамки, підзаконні акти для того, щоб прибирати все, що наразі заважає ОСББ реалізовувати свої можливості з управління будинками», — повідомила вона.

Альона Бабак нагадала, що ОСББ — це інструмент, який дає змогу людям, які володіють квартирами, житловими приміщеннями, спільно приймати рішення, ефективно управляти своїм майном, відкривати рахунки через які прозоро інвестувати кошти співвласників і спрямовувати на управління будинком. Це сьогодні можна зробити лише через об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.