Альона Бабак: параметричний метод нормування у будівництві знизить корупційні ризики

Параметричний метод розробки державних будівельних норм – дієвий інструмент боротьби з корупцією в будівельній галузі. Адже він надає архітекторам та проектувальникам можливість вибору найкращого проектного рішення та полегшить впровадження інноваційних технологій. Завдяки чому в минуле має піти погодження відхилень від ДБН, відповідно зменшаться корупційні ризики. Про це сказала Міністр розвитку громад та територій Альона Бабак, коментуючи прийняття Верховною Радою України у першому читанні за основу законопроект «Про внесення змін до Закону України «Про будівельні норми щодо удосконалення нормування у будівництві».

«Розпорядчий метод нормування у будівництві, яким керуються зараз, це фактично, поелементний опис будівельного об’єкта, що перетворює ДБН на жорстку інструкцію. І не дає шансів на використання альтернативних технологій та проектних рішень. Будь-які відхилення від будівельних норм потребують узгодження з чиновниками, що створює певні корупційні ризики. Застосування параметричного методу при формуванні вимог ДБН прибрає цей чинник. Оскільки дає проектувальникам та забудовникам можливість вибору найкращого проектного рішення, полегшує впровадження інноваційних технологій. За умов дотримання основних параметрів: безпеки будівель та споруд для людей і навколишнього середовища, якості та функціональності», — сказала Альона Бабак.

Законопроект визначає три методи нормування у будівництві: розпорядчий, параметричний і цільовий. Вибір методу має залежати від особливостей об’єкта нормування, але параметричному методу надається перевага.

Також у законопроекті запропоновано:

  • визначити об’єкт нормування;
  • розширити коло базових організацій у сфері будівництва, що виконують функції щодо здійснення робіт із нормування у будівництві;
  • вдосконалити процедуру оприлюднення будівельних норм.