Альона Бабак вручила нагороду «Кришталь року – найпрозоріший бюджетний процес в громадах»

«Було надзвичайно цікаво ознайомитись з досвідом громад, які зробили бюджети прозорими, зрозумілими для своїх мешканців. Якби в мене зараз запитали про бюджет Міністерства розвитку громад та територій України, відповіла б: насправді бюджет міністерства надзвичайно серйозний, в ньому 99,1% — це кошти на розвиток регіонів, усе інше спрямовується — на адміністрування всіх процесів. Але ми маємо вчитись пояснювати, що наш бюджет орієнтований саме на розвиток громад та регіонів і про нього мають знати всі. Надзвичайно вдячна за ваш унікальний досвід. Обов’язково будемо використовувати кращі практики», — сказала Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час церемонії нагородження «Бюджетна прозорість 2019».

На церемонії нагородження були представлені результати спільного оцінювання програм «DOBRE» та «U-LEAD з Європою», яке проходило протягом травня-серпня 2019 року в 106 ОТГ у 18 областях. Громади, які продемонстрували найкращі практики прозорого бюджетування та зацікавленість у запровадженні спільного управління державними коштами, були відзначені нагородами. Загалом в 11 різних категоріях номіновано по 5 ОТГ.

Міністр разом з тимчасовим повіреним у справах США в Україні Вільямом Тейлором вручила нагороду «Кришталь Року — найпрозоріший бюджетний процес в громадах» представникам Баштанської ОТГ (Миколаївська область), яка отримала найвищу оцінку, набравши 61 бал зі 100.

Довідково

Методика оцінювання включає 34 показники прозорості місцевого бюджету, які згруповані за різними основними параметрами, включаючи доступ до інформації, прозорість рішень та використання інноваційних практик. На основі показників були розроблені різні критерії та відповідні запитання, із яких було сформовано опитування для оцінювання. Громади з найвищими результатами перемогли.

На заході зібралось понад 400 учасників, включаючи голів об’єднаних територіальних громад, організації громадянського суспільства та експертів, які працюють над питаннями прозорості бюджету, міжнародних донорів, асоціації органів місцевого самоврядування та високопосадовців.