Близько 30% території України потребує гуманітарного розмінування, — Зубко

Розмінування території України стосується не тільки Сходу країни або випадків надзвичайних ситуацій і пожеж на складах боєприпасів. Це комплексне гуманітарне розмінування, що здійснюється піротехнічними підрозділами ДСНС, територій і районів колишніх бойових дій, колишніх військових полігонів забруднених вибухонебезпечними предметами. Якщо порахувати, де ще необхідно проводити розмінування, то це близько 30% території України. Про це на засіданні оперативного штабу ДСНС повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

За його словами, з початку 2018 року піротехнічними підрозділами ДСНС на всій території України (у тому числі звільнених територіях Донецької та Луганської областей) було виявлено, вилучено та знищено понад 44,5 тис. вибухонебезпечних предметів, у тому числі 613 авіаційних бомб.

«Питання безпеки сьогодні виходить на перший план. Ми маємо зробити все можливе, аби українці відчували себе у безпеці на будь-якій території і у будь-якому місці», — наголосив Геннадій Зубко.

За результатами засідання штабу ДСНС Геннадій Зубко доручив Харківській, Вінницькій, Чернігівській, Донецькій і Луганській областям спільно з ДСНС і Мінрегіоном, проаналізувавши надзвичайні ситуації на своїх територіях, підготувати плани з оповіщення, логістики, евакуації, розміщення людей, розмінування і подати пропозиції по вдосконаленню цих процедур. Це буде так звана інструкція з безпеки з урахуванням європейського досвіду.

 Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua