Будівельний комітет Ради схвалив визначення Мінрегіону замовником робіт зі стандартизації у будівництві

18 квітня 2018 року на засіданні Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства депутати схвалили та рекомендували прийняти в першому читанні проект Закону України №8149 про внесення змін до статті 9 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Пропонується передати Міністерству регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України повноваження щодо замовлення робіт з національної стандартизації за напрямами: будівельні матеріали, будівництва та цивільне будівництво.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Лев Парцхаладзе.

«Сьогодні на законодавчому рівні не визначено напрямів щодо замовлення робіт зі стандартизації у будівництві для Мінрегіону. Це суттєво звужує можливість впроваджувати сучасні рішення та технології у галузі. З прийняттям нового законопроекту №8149 ми не тільки отримаємо можливість оновлювати національні стандарти, а й зможемо гармонізувати їх у відповідності до Єврокодів, що суттєво підвищить їх якість та розвиток галузі в цілому. Вдячний Комітету за підтримку цих змін і сподіваюсь на їх позитивне схвалення депутатами», — сказав він.

За словами Парцхаладзе, прийняття цього законопроекту також дозволить Мінрегіону виконати низку імплементаційних заходів, що посилять євроінтеграційні процеси в Україні.

Довідково:

З липня 2016 року були припинені повноваження Мінрегіону щодо забезпечення розроблення, затвердження, перегляду, внесення змін і скасування національних стандартів за класами 91 «Будівельні матеріали та будівництво» і 93 «Цивільне будівництво» Українського класифікатора нормативних документів ДК 004:2008.

На сьогодні вказані повноваження реалізує Національний орган стандартизації (НОС), підпорядкований Міністерству економічного розвитку та торгівлі України. Функції НОС виконує державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ»).

Джерело: www.minregion.gov.ua