Буковина демонструє потужні зміни завдяки децентралізації, — Зубко

В Чернівецькій області вже розроблений перспективний план на 42 ОТГ. І ми очікуємо, що в цих громадах вибори відбудуться ще цього року під час парламентських виборів. 35 утворених ОТГ вже працюють в області і на сьогоднішній зустрічі ми розглянули їх перспективні плани щодо розвитку соціальної і дорожньої інфраструктури, сервісів як освіти, охорони здоров’я, адміністративних і соціальних послуг. Про це під час спілкування з журналістами чернівецьких ЗМІ наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Результати області по збільшенню надходжень до місцевих бюджетів надихають. Адже тільки за перший квартал 2019 року Буковина отримала на 22% більше власних доходів, ніж за аналогічний період минулого року. По надходженням за адміністративні послуги, місцеві бюджети тільки за минулий рік збільшились на 4,5 млн грн. Але, найголовніше, сьогодні Чернівецька область демонструє потужні зміни завдяки реформі децентралізації. Одночасно в області будуються 4 школи, дитсадки, розвивається спортивна і соціальна інфраструктура», — зазначив Геннадій Зубко.

Загалом, в Україні вже створено 888 ОТГ. Розроблено перспективний план на 1300 ОТГ, який поступово наближається до реалізації і покриває 72% території України. За кількістю населення перспективний план охоплює майже 70% українців, які проживають як в містах обласного значення, так і в об’єднаних громадах.

«За минулий рік, уперше місцеві бюджети сумарно перевищили центральний держбюджет і склали 52% консолідованого бюджету України. За 2018 рік доходи місцевих бюджетів склали 234 млрд грн, цього року ми очікуємо на рівні 270 млрд грн. Додатково об’єднаним громадам в 2019 році направлено 33 млрд грн державної підтримки. Це ДФРР, субвенції на формування інфраструктури ОТГ, розвиток сільської медицини, дорожню інфраструктуру. І ми очікуємо, що до кінця року за ці кошти близько 350 нових інфраструктурних об’єктів буде здано в експлуатацію в громадах», — зазначив Геннадій Зубко.

На перспективу, урядовець очікує прийняття парламентом ключових законів щодо підтримки реформи децентралізації. Зокрема, законопроекту про адміністративно-територіальний устрій України і внесення змін до Конституції, які проголосив Президент України Петро Порошенко щодо створення префектів замість голів ОДА. І це ті кроки, які давно очікує місце самоврядування щодо безповоротності реформи децентралізації.

У ході робочого візиту, Віце-прем’єр-міністр відвідав новозбудовану амбулаторію у с.Остриця. В сільській амбулаторії працюватиме два лікаря, які будуть обслуговувати 3,8 тис мешканців. «Новозбудована амбулаторія має необхідне сучасне обладнання, два службових автомобіля, п’ять одиниць медичного персоналу. І сьогоднішня заробітна плата лікарів дійсно дає можливість говорити про реальні зміни в країні, завдяки ініційованій Президентом реформі первинної медицини у сільській місцевості», — розповів Зубко.

Наразі в Україні будується 517 нових амбулаторій. Ще 1300 існуючих амбулаторій будуть доукомплектовані сучасним обладнанням і службовим автотранспортом.

Також, урядовець підкреслив, що Чернівецька область на сьогоднішній день включена до трьох стратегій розвитку. Це — Стратегія розвитку Карпатського регіону, в яку входять 8 країн; Стратегія розвитку Дунайського регіону; регіональний проект розвитку Карпатської мережі, який фінансується за кошти ЄС. І вже цього року в області почнеться реалізація проектів в рамках цих програм.

«Від інвестиційного плану Чернівецької області ми також очікуємо впровадження соціальних проектів не тільки за кошти ДФРР, а й проектів, направлених на розвиток бізнес-середовища. Громадами вже напрацьовані бізнес-моделі в сільському господарстві, переробці. І саме ці моделі в рамках програм європейської секторальної підтримки ви могли б реалізовувати за європейські кошти», — підкреслив Зубко.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua