Частка креативних індустрій у ВВП України – 4%, — Зубко

Розвиток креативних індустрій додає до ВВП країн — 4%. Про це на відкритті форуму «Креативна Україна» наголосив Віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Креативна економіка — це можливість зростання. Вона дає нове життя виробництву, послугам, торгівлі, змінює середовище, в якому люди хочуть жити, працювати та вчитися, де вони думають, винаходять і творять. Це вже повноцінна галузь світової економіки, що швидко розвивається», — наголосив Геннадій Зубко.

За словами Віце-прем’єр-міністра, дуже важливо показати яким чином креативна економіка впливає на регіональний розвиток. «На рівні регіонів, у громадах є шалений запит на впровадження культурно-креативних проектів. У багатьох регіонах такі проекти вже успішно реалізуються – з’являються культурні хаби, воркшопи, бізнес-інкубатори. Наразі спільно з Міністерством культури ми розробляємо модель, певний алгоритм рішень, які будуть поширені на всі регіони. Це приклади з розбудови культурного простору регіону,  методологія формування культурної ідентичності регіону, міста, громади. Цього, наразі, бракує громадам», — підкреслив Зубко.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua