Держава має працювати як сервіс, — Зубко

Ключове завдання сьогодні – сформувати спроможну мережу опорних навчальних закладів і розбудову Нового освітнього простору (НОПу) з критеріями доступності, обґрунтуванням кількості учнів. Адже вона формує доступність до освітньої послуги. Це завдання, над яким має працювати новий Уряд спільно з освітянською спільнотою. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час щорічної конференції «Нова Українська Школа: виклики та перспективи освітньої реформи».

«Я хотів би говорити сьогодні про державу як сервіс. Адже сьогодні людина звертається до держави саме за послугою – освітньою, адміністративною, медичною, безпековою. І ми повинні говорити про нові стандарти сервісу надання послуги, які не можуть розглядатись окремо від інфраструктури. Ми говоримо про ті 12 тисяч проектів, які було запроваджено за ці 5 років, і які показують новий підхід у сервісах і у новій інфраструктурі.

Саме такі стандарти до ЦНАПів, медичних амбулаторій, нового освітнього простору, центрів безпеки, дитячих будинків сімейного типу, розроблено Мінрегіоном спільно з профільними міністерствами. І ці стандарти мають бути однаковими як для Чернівецької, так і для Житомирської чи Луганської областей», — сказав Геннадій Зубко.

За словами урядовця, одним з найважливіших критеріїв стандартів надання якісної послуги — це її доступність. Для цього було розроблено для кожної окремо взятої послуги спроможну мережу зі своїми критеріями доступності.

«Коли ми починали в 2015 році, на місцях ЦНАПами називали стіл, стілець і комп’ютер. Сьогодні нові ЦНАПи можуть надавати від 60 до 600 послуг, і які людина може отримати за 30 хвилин.

Так само під час формування спроможної мережі надання первинної медичної допомоги, яка налічує 4223 сільських амбулаторії, було закладено відстань 5 км до найближчої сільської амбулаторії.

Мережа Центрів безпеки розбудовується за критерієм 20-хвилинної доступності як до рятувальної служби, так і екстреної медицини, яка має запрацювати у майбутньому.

Спроможна мережа Нового Освітнього Простору, який має бути у всіх опорних школах. Стандарти для НОПу ми впроваджуємо вже 2 роки. Це 4 обов’язкові вимоги: енергоефективність та безпека, безбар’єрність, мотивуючий дизайн, сучасне обладнання. На сьогодні в 634 школах та дитсадках створено НОПи, навчається 285 тисяч дітей», — наголосив він.

Віце-прем’єр зазначив, що зараз не простий турбулентний період – українці проголосували за нову політичну силу, яка має на сьогодні повноту влади, відповідальності, і, фактично, свободу дій та рішень. «Але я точно знаю, що нова політична сила прийшла не на порожнє місце. Вона прийшла на той фундамент, який створювався 5 років», — зазначив він.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України