Децентралізація – це шлях України до Євросоюзу, — Зубко у Брюсселі

 

Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко у Брюсселі під час круглого столу «Процес децентралізації в Україні», на якому урядовець презентував результат реформи.

«Розпочата 2014 року в Україні реформа децентралізації – європейська за своєю суттю, отримала велику підтримку наших партнерів з Євросоюзу. Ми беремо найкращий європейський досвід у впровадженні реформи: у Швеції – створення системи адмінпослуг, у Франції – інститут префектів, у Естонії – систему е-врядування, Австрії і Польщі – розвиток гірських територій. Реформою децентралізації ми будуємо європейську якість послуг та життя в Україні, і маємо результат. Сьогодні це – найуспішніша реформа в Україні, і я щиро дякую нашим європейським партнерам за підтримку і потужну допомогу у її проведенні», — наголосив Геннадій Зубко .

«Міжнародна спільнота вже визнала успіх реформи децентралізації. Навколо неї об’єднались всі донорські проекти, створена Рада донорів – і це безпрецедентний випадок. Канцлер Німеччини Ангела Меркель і Єврокомісар Йоганнес Ган заявляли, що за останні чотири роки Україна зробила величезний стрибок вперед. І ми маємо всі шанси пройти реформу набагато швидше, ніж багато європейських країн», — зазначив  Геннадій Зубко.

Урядовець поінформував європейських колег, що завдяки переданим на місця ресурсам і повноваженням, за чотири роки зросли власні доходи місцевих бюджетів, з 68,6 млрд грн до 234,1 млрд грн, і вже складають 52% від зведеного бюджету країни. Створено 878 об’єднаних територіальних громад, 72 з яких очікують рішення ЦВК про призначення перших виборів. В 41,5 разів зросла державна підтримка на розвиток територіальних громад та розбудову їх інфраструктури, в порівнянні з 2014 роком. Запроваджено інститут старост, здійснено кроки до наближення послуг до людей – в освіті, медицині, адміністративному сервісі.

«Сьогодні ми вийшли на новий етап децентралізації. У 2019 році  ми продовжимо максимальне стимулювання подальшого об’єднання та приєднання  територіальних громад, зокрема, до міст обласного значення. Маємо сформувати  всі перспективні плани областей з повним покриттям ОТГ всієї території України. У 2020 році місцеві вибори мають відбутись вже за умови покриття всіє території України об’єднаними територіальними громадами та на новій територіальній основі України. Це — головне завдання по звершенню ключового етапу реформи. І ми розраховуємо на подальшу підтримку наших європейських колег.

Нагадаємо, 26-27 лютого Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко перебуватиме з дводенним робочим візитом у м.Брюссель.

У рамках візиту Віце-прем’єр-міністр України візьме участь у круглому столі щодо реалізації децентралізації в Україні, а також проведе зустріч з Комісаром ЄС з кліматичних дій та енергетики Мігелем Каньєте.

Програмою передбачені зустрічі Геннадія Зубка з Комісаром ЄС з питань Європейської політики сусідства та переговорів з розширення Йоганнесом Ганом, Керівником Групи підтримки України в ЄК Пітером Вагнером, Віце-президентом ЄП Зджіславом Красноденбскім, Головою делегації ЄП в Парламентському Комітеті асоціації Україна-ЄС Даріушем Росаті.

Ключові питання:
Продовження підтримки реформи децентралізації з боку ЄС;
Подальша співпраця з ЄС в реформі енергоефективності та роботі Фонду енергоефективності;
Підтримка ЄС інфраструктурних проектів в Азово-Чорноморському регіоні та всіх регіонах Півдня України.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua