Децентралізація – одна з ключовий реформ, продовження якої підтримує ЄС, — Зубко

Тональність Європейського Союзу акцентована на продовження співпраці з Україною. В першу чергу, це стосується підтримки реформ, виконання маршрутної карти з імплементації Україною угоди з ЄС та надання макрофінансової допомоги. Про це в ефірі 5 каналу заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, коментуючи результати 21-го саміту Україна-ЄС.

«Ключові теми саміту «Україна–ЄС», що відбувся – енергетична безпека, дерегуляція, виконання Угоди про вільну торгівлю (ЗВТ) між Україною і ЄС. На сьогодні товарообіг з країнами Євросоюзу вже досяг 50 млрд дол. Але, найголовніше, це підтримка реформ: децентралізації і енергоефективності», – розповів Геннадій Зубко.

Під час Саміту було підписано 5 нових угод між Україною і ЄС на загальну суму 119 млн євро. Одна з них, яку підписав Геннадій Зубко з Єврокомісаром Йоганессом Ганом стосувалась подальшої підтримки децентралізації – Угода про фінансування Другої фази Програми «ULEAD з Європою» на 40 млн євро.

«Урядовець розповів, що перша фаза Програми розпочалась ще три роки тому і її ключовою метою були два напрямки – створення громад і перспективних планів, підтримка об’єднання громад і супровід перших місяців роботи. Другий напрямок стосувався створення центрів надання адміністративних послуг: запровадження стандартів щодо оперативності і якості роботи.

«Друга фаза Програми стосується вже більше імплементації інфраструктурних проектів та посилення роботи 24 регіональних офісів, які допомагають у налагодженні співпраці між громадами, залученні інвестицій та розвитку самих громад», — наголосив Зубко і підкреслив, що зміни в Україні завдяки децентралізації вже є характерними. Але, ключову роль в них відіграють люди. «Без їх бажання, наполегливості та щоденної праці, Європу в Україні побудувати не можливо», – заявив Віце-прем’єр-міністр.

Він підкреслив, що на Третій Міжнародній конференції з питань реформ в Україні, яка проходила у Канаді, саме реформу децентралізації європейці відмітили як найуспішнішу. «Мова йшла не тільки про результати реформи, а в першу чергу говорили про зміни на місцях. 40 лідерів об’єднаних територіальних громад, які приїхали на конференцію, розповідали свої історії успіху, але головне, вони підкреслювали свою відповідальність  у цьому процесі, який впливає на зміни в країні в цілому», – зазначив Зубко.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України