Децентралізація — це не капітальний ремонт, це повномасштабне будівництво нової системи управління в державі, — Зубко

Ми нарешті побороли радянську систему менеджменту, управлінську закостенілість і безнадію, яка панувала понад 20 років. Ми переписували і викреслювали законодавчі норми, котрі всі роки незалежності базувалися на законодавстві СРСР та УРСР. Зараз ми говоримо про систему менеджменту, яка доєднає Україну до європейської демократії. Про це Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко сказав під час Третьої міжнародної конференції з реформ в Україні, яка проходить в Торонто.

«Будь-яка європейська країна, будь-яка країна світу, яка має демократичні принципи управління, котра хоче бути розвинутою не тільки щодо централізованої системи, а й мати такий фундамент з можливостями громад, повинна будувати таку систему, де є повноваження на місцях, де є ресурси. І саме головне, де є вплив громадян на систему управління. Коли є влада в дуже доступній дистанції, коли вона звітує перед своїми громадянами, коли платники податків, які поповнюють місцеві бюджети точно можуть зрозуміти, де саме були використані кошти — починається розвиток. Пов’язаний на взаємодовірі», — заявив Геннадій Зубко.

Він наголосив, що головне сьогодні — відвертий діалог між Центром і регіонами, бо в Україні зараз створюється система менеджменту, яка дозволить в майбутньому ефективно управляти державою. Більше того, своїм майбутнім.

«У ролику, який ми сьогодні бачили, є 909 ОТГ, які вже створено на сьогодні. Ще 13 громад додалося минулої неділі, після виборів у 66 громадах. І ця кількість постійно збільшується. Але для нас важливим є не збільшення громад, а збільшення їх спроможності. Ви бачили на слайдах скільки партнерів сьогодні з нами працює в цьому напрямку. Це не тільки європейські країни, це країни з усього світу і найкращий досвід цих країн зараз імплементується в Україні.

Ми кажемо про зростання місцевих бюджетів в 4 рази — з лише 70 млрд грн у 2014 році ми вийшли у 2019-му на понад 230 млрд грн. І якщо доєднати до цього ще делеговані повноваження з охорони здоров’я та освіти, то сьогодні 52% знаходиться саме в місцевих бюджетах від консолідованого бюджету. Важливо, що доходи бюджетів, напряму пов’язані із зростанням заробітної плати. Вже 16 регіонів України є самодостатніми», — наголосив Віце-прем’єр-міністр України.

За його словами, вже 16 місяців поспіль зростає ВВП на душу населення, і реально призростає бюджет. Відбувається матеріалізація реформи.

«Це не якісь цифри і не віртуальне зростання ВВП, це створені можливості для реалізації проектів, які дозволяють побудувати комфортне життя. Це дитячі садки, школи, це ЦНАПи, це центри безпеки, це дорожня інфраструктура, яка вже відповідає європейським нормативам», — зазначив Геннадій Зубко.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України