Фінансові ресурси Державного фонду регіонального розвитку – мотиваційний інструмент, яким держава підтримує створення ЦНАПів, енергоефективність, розбудову соціальної інфраструктури тощо. У 2017 році запланований обсяг фінансування з ДФРР у розмірі 3,5 млрд. грн.
Про це заявив віце-прем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» – повідомляє прес-служба віце-прем’єра.
За словами Геннадія Зубка, в 2016 році надходження до місцевих бюджетів зросли на 49 млрд. грн., а кошти місцевих бюджетів розвитку склали 142 млрд. грн.
«Порівняйте цю суму з 3 млрд. грн., які держава виділяє на Фонд регіонального розвитку. ДФРР – це мотиваційний інструмент, яким держава, формуючи політику, готова підтримати, або створення ЦНАП, або енергоефективність, або місцеві дороги», – каже Зубко.
Він також прокоментував плани Уряду скоротити фінансування проектів ДФРР до 50% від їх вартості.
«Ми вже пішли на те, щоб ДФРР почала фінансувати проекти в розмірі від 10% загальної вартості. Муніципалітет може запропонувати не 10%, а більше. Механізм має створити конкуренцію між муніципалітетами, оскільки регіональна комісія вирішуватиме, кому надати фінансування. Якщо одна громада буде готова профінансувати не 10%, а більше, то і шанси на перемогу у неї зростуть. Однак зробити умовою для місцевих громад фінансування у розмірі 50% ми поки що не можемо, оскільки розуміємо, що є різні громади. Одній може вистачати коштів на фінансування понад 10% проекту, а інша змушена їх шукати, щоб приєднатися до програми. Вийшло б, що громади, які потребують допомоги, залишилися б без уваги, а ті, у яких є гроші, отримували б ще більше від держави. Тому остаточної умови щодо 50% ми поки що не вводимо, але дали можливість додатково фінансувати, щоб мати перевагу перед іншими проектами на регіональному рівні», – підкреслив віце-прем’єр-міністр.
Він зазначив, що держава спрямовує кошти не просто на проекти капітального будівництва, а на реалізацію державної політики.
«Минулого року це були питання енергоефективності, ЦНАП, ремонту та будівництва місцевих доріг. Держава хоче мотивувати місцеве самоврядування вкладати кошти саме в ці проекти. Але, думаю, настане час, коли держава фінансуватиме за рахунок ДФРР тільки об’єкти культури чи спорту», – підкреслив Геннадій Зубко.
За матеріалами інтернет-видання www.zhitomir.info