Дніпропетровщина – це східний комунікаційний логістичний хаб України, — Зубко

Реформа децентралізації єднає не тільки українців, а й єднає регіони. Це та реформа, яка веде нас до європейських цінностей і до європейської системи менеджменту.

Про це на Раді регіонального розвитку на Дніпропетровщині наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Сьогодні Президент чітко поставив завдання: через послуги, через їхню якість формувати повагу до кожної української родини. Це і питання освіти: впровадження Нової української школи і НОПів, розвиток первинної медичної допомоги у сільській місцевості, розвиток інфраструктури, впровадження інклюзії, впровадження сучасних адміністративних послуг тощо. І мені дуже приємно сказати, що саме Дніпропетровщина є лідером цих процесів. Їх слоган — «не ний, а будуй», стовідсотково себе виправдовує», — зазначив Геннадій Зубко.

Урядовець підкреслив, що найбільш пріоритетними напрямками розвитку Дніпропетровщини є: розвиток сільських територій, залучення бізнесу, енергоефективність, впровадження відновлювальних джерел енергетики. З 2014-го року областю скорочено і заміщено споживання газу майже на 20%, і це найкращий показник серед регіонів. Важливою є також переробна галузь і проекти з підтримки фермерства.

«У чому унікальність Дніпропетровської області? Відповідь проста: фермерські господарства і великі аграрні холдинги працюють на рівних умовах щодо товарного виробництва. Розвиток туризму – Дніпропетровщина, єдиний регіон, який межує з 7 областями і це перетворює область на східний комунікаційний логістичний хаб всієї України. Це успіх галузей логістики та торгівлі всієї країни. І, до речі, так було завжди: через область  проходив шлях «з варяг в греки», «Чумацький шлях» — з Криму до Києва. Унікальний потенціал ІТ-сектору Дніпра – це можливість розвитку та успіху банківсько-фінансової сфери України у мовах FinTech-революції. І останнє — унікальна база для підготовки інженерних кадрів», — розповів Зубко.

Він повідомив, що сьогодні у Дніпропетровській області налічується 7 тисяч працівників ІТ-сектору і зростає їх попит щодо інжинірингу та взагалі створення свого продукту.

«Вже сьогодні ми передаємо досвід Дніпропетровщини іншим областям. І це важливо. Окремо хочу подякувати лідерам ОТГ, лідерам місцевого самоврядування, які взяли на себе дуже непросту відповідальність. Це та команда, яка формується не на два або п’ять, а на 10 і більше років. І той практичний досвід, який ви отримуєте за рахунок впровадження децентралізації, є найціннішим досвідом щодо менеджменту. Дякую вам за цю роботу, і вперед до перемоги!», — наголосив Віце-прем’єр-міністр.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра

Джерело: www.minregion.gov.ua