300 млн грн на «Доступне житло» та 200 млн грн на іпотеку для ВПО та учасників АТО/ООС – зміни до Держбюджету-2019

Змінами до Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» збільшено на 300 млн гривень обсяг фінансування за програмою «Доступне житло» та передбачено додатково 200 млн гривень на фінансування нової бюджетної програми, що спрямовується на надання довгострокових іпотечних кредитів на придбання житла для внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил.

Розмір державної підтримки за програмою «Доступне житло» складає: 30% для громадян, які потребують поліпшення житлових умов та 50% для учасникам проведення антитерористичної операції та/або учасникам проведення операції Об’єднаних сил та внутрішньо переміщених осіб. Відповідний механізм надання державної підтримки за програмою «Доступне житло» затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 10.10.2018 №819.

Видатки за новою бюджетною програмою в обсязі 200 млн гривень будуть спрямовані на надання пільгового довгострокового державного кредиту внутрішньо переміщеним особам, учасникам проведення антитерористичної операції та/або учасникам проведення операції об’єднаних сил на придбання житла у рівних частинах (100 млн грн для кредитування ВПО та 100 млн грн для учасників АТО та/або ООС). Кредит буде надаватися на термін до 20 років, відсоткова ставка становитиме 3% річних.

Довідково

5 листопада у Міністерстві у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України відбулась нарада за участю представників Мінрегіону, керівництва Мінветеранів, голови профільного комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку Андрія Клочка, народних депутатів профільного комітету.

На нараді було обговорено питання удосконалення законодавства, ефективної реалізації існуючих державних житлових програм та запровадження нових механізмів з метою забезпечення громадян, які потребують покращення житлових умов, у тому числі учасників АТО, ООС та внутрішньо переміщених осіб, доступним житлом.