Форми діалогу з громадськістю можуть бути різними, а архітектура — багатомірною, — Альона Бабак

«Ми відкриті до будь-якої форми діалогу. Якщо ми можемо об’єднатись навколо певної проблематики по питанням в сфері політик міністерства, мати представництво з боку громадянського суспільства ми можемо переходити до вирішення всіх питань. Форми діалогу з громадськістю можуть бути різними, а архітектура – багатомірною», — наголосила Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час панельної дискусії «Архітектура сталого діалогу між урядом та громадянським суспільством: на яку історію успіху ми чекаємо?» на інноваційному форумі з фокусом на взаємодії влади та громадянського суспільства «PlatForum».

«Не можна сфокусуватися на конкретних формах діалогу з громадськістю, адже життя нам показує, що вони можуть щодня змінюватись. Насправді, діалог як правило ефективний, коли є живе спілкування. Але ми не завжди взмозі вести таке спілкування, тому повинні знаходити форми, які будуть ефективними для всіх. Ключове, що потрібно в цьому діалозі – це представництво від громадянського суспільства», — зазначила Міністр.

Як зауважила Альона Бабак, однією із форм спілкування з громадськістю є Громадська рада при Міністерстві розвитку громад та територій України.

Але це не єдина і вичерпна форма спілкування Міністерства з громадськістю. За її словами, різні форми діалогу розвиваються залежно від запитів та завдань, які ставить суспільство. Так, процес децентралізації відбувається за безпосередньої участі громадськості. На рівні закону встановлена обов’язковість громадських обговорень при добровільному об’єднанні громад. Бо це питання їхнього самоврядування, їхнього самовизначення.

Окрім того, за дорученням Кабінету Міністрів України, для публічного обговорення перспективних планів формування адміністративно-територіального устрою облдержадміністраціями створюються робочі групи, до складу яких в обов’язковому порядку повинні бути включені представники громадськості.

Також при Мінрегіоні, розпорядженням Уряду, створений консультативно-дорадчий орган — Національна рада ОСББ. До складу цієї ради входять делеговані представники ОСББ з різних регіонів, представники центральних органів виконавчої влади.