Геннадій Зубко: Багато років енергоефективність була другорядним питанням, ми це змінили

Три роки знадобилось на створення Фонду енергоефективності, і це була важка робота, тому що всі казали: про яку енергоефективність йде мова, є транзит газу, свій газ, це буде завжди, і ніхто його не відключить. Це постійно мусувалося, а енергоефективність впродовж років розглядали, як другорядне питання. Але, як показує досвід країн Європи та США, які щорічно вкладають 10 мільярдів доларів в енергоефективність, це питання надважливе і більш комплексне, бо стосується і енергетики, і бізнесу, і транспорту, і житлового сектору.

Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко в ефірі радіо «Новое время».

«Саме тому ми звернулися до Європейського Союзу, щоби зрушити цей процес з мертвої точки. І ЄС погодився з тим, що Україну потрібно підтримати не  тільки фінансово, а й допомогти імплементувати європейські Директиви з енергоефективності в українське законодавство. Також ЄС спільно з урядом Німеччини виділив 100 мільйонів євро на створення Мультидонорського фонду, який разом з Фондом енергоефективності співфінансуватиме проекти з модернізації ОСББ», — зазначив Геннадій Зубко.

За його словами, нині Україна приступила до модернізації тільки першого сегменту — житлового сектору.

«Поки ми готувались до запуску Фонду, запустили програму «теплі кредити», яка давала до 30% компенсації громадянам. Вона працює і зараз. Цього року на неї було спрямовано 800 мільйонів гривень. Зараз, ми розробили інструменти, законодавчу базу, прийняли 7 законів, залучили кошти та запустили весь механізм роботи Фонду енергоефективності

Учора Фонд енергоефективності підписав першу угоду про співпрацю з «Укргазбанком», завдяки чому для ОСББ відкривається реальна можливість отримати кошти на проведення термомодернізації будинків.

Вже з 3 вересня всі ОСББ зможуть звернутись до «Укргазбанку» та отримати ґрунтовну маршрутну карту, що їм потрібно зробити, щоб скористатися фінансовою підтримкою від держави загальним обсягом 60-70%», — повідомив Геннадій Зубко.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України