Геннадій Зубко: Головний критерій створення НОПу – безпека і комфорт дітей

Нашим проектом – Новий освітній простір – ми посилюємо реформу освіти,  прагнемо змінити шкільне середовище, зробити його безпечним і комфортним для кожної дитини. Також це питання безбар’єрності і доступності. Важливий не тільки процес навчання, а й безпека. Тому що дитина повинна зайти здоровою і вийти здоровою з цієї школи. Про це на освітньому форумі наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр-міністр переконаний, що ціль створення НОПу — забезпечити школи сучасним обладнанням, впровадити енергоефективність і безбар’єрність, створити мотивуючий дизайн шкільного середовища як ззовні, так і всередині. Адже це мотивуватиме дітей навчатись і отримувати всебічний розвиток.

«Три роки назад, коли ми провели в Україні фінансову децентралізацію і передали кошти на місця, громади стали фінансово незалежними. І постало питання – а що буде зроблено за ці кошти?! Коли ми бачимо що саме реалізовується на місцях, у нас завжди виникає питання, а чому саме так — відбувається ремонт, а не реконструкція; не впроваджується НОП і змінюється середовище, а відбувається тільки заміна старих вікон! Тож, ще раз наголошую – не чиновник приймає рішення, куди потрібно розподілити кошти, а в першу чергу ініціатива людей. Саме лідерські якості людей на місцях здатні змінити обличчя громад. і це стосується не тільки освіти, а й інших сервісів», — підкреслив урядовець.

Він підкреслив, що тільки за кошти ДФРР за 4 роки було реалізовано понад п’ять тисяч проектів на місцях, з яких 70% — освітні заклади.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

 

Джерело: www.minregion.gov.ua