Реформа децентралізації, яка розпочалась у 2014 році, була політичною волею Президента, Прем’єр-міністра і парламенту. За 5 років зросли місцеві бюджети об’єднаних громад, державна підтримка, але важливим є те, щоб ці кошти спрямовувалися безпосередньо на зростання якості життя людей. Бо саме якість життя людей, а це стосується освіти, охорони здоров’я, адміністративних послуг, соціальних програм — найважливіша.
Про це на Раді регіонального розвитку у Полтаві зазначив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.
«У Полтавській області у 14 освітніх закладах створюються НОПи. Будується 27 нових амбулаторій в рамках ініціативи Президента з розвитку первинки у сільській місцевості. Розбудовується мережа Центрів надання адміністративних послуг, в області функціонує 19 ЦНАПів. Завдяки активній позиції лідерів громад, в школах з’являється напрямок інклюзивної освіти. Саме розбудова цих ключових компонентів здатна вивести країну у регіональні лідери серед європейських держав. І таке завдання ставить перед регіонами Президент України», — наголосив Геннадій Зубко.
За словами урядовця, саме унікальність кожного регіону — шлях до успіху всієї України.
«Полтавська область взагалі є перлиною на мапі України, яка може додати всій країні в напрямку індустріального розвитку, промислового виробництва, харчової та переробної промисловості, розвитку аграрного сектору. 33% мешканців Полтавської області проживають у сільській місцевості, а тому розвиток людського потенціалу тут дуже важливий, у тому числі для потреб аграрної галузі. Це не тільки великотоварне виробництво, не тільки потужні агрохолдинги, а й всебічна підтримка фермерських господарств. Фермерство в області має бути більш потужною силою. У цьому напрямку Полтавською обласною радою створена конкретна програма з підтримки фермерів кредитами та компенсаціями для придбання сільгосптехніки», — розповів Зубко.
Що стосується промислового сектору, то сьогодні 50% до бюджету Полтавської області надходить саме від машинобудування, від промислових та інших підприємств, які нині працюють в області.
«Сьогодні є запит саме на кваліфікованих фахівців, і цей попит мають забезпечувати саме професійно-технічні училища. Над цим нам треба спільно працювати, впроваджувати нові напрямки, у тому числі й щодо дуальної освіти. Бо лише впровадження нових напрямків і нових спеціальностей дасть можливості для підсилення індустріального сектору», — підкреслив Віце-прем’єр-міністр.
На наступні 5 років Президент ставить конкретні завдання щодо підтримки розвитку ІТ-галузі. І сьогодні запит індустріального і аграрного комплексів щодо ІТ-продукту зростає. Лише 10% агропідприємств України у сфері землеробства використовують сучасні ІТ-рішення.
Не менш важливим напрямком розвитку Полтавщини є туризм. І не тільки щодо кількості проектів чи заходів, які проводяться в області, а й щодо впровадження різноманітних сервісів.
«Я хочу окремо подякувати громадам Полтавщини, які вже підписали міжмуніципальні угоди щодо розвитку «зеленого туризму». Тому, я думаю, сьогодні Полтавщина має над чим працювати, бачить свою перспективу, має визначені напрямки, на яких необхідно зосередитися. А крім того, має ще й успішний досвід, котрий ми будемо поширювати по всій Україні. Це наша спільна робота на перемогу, і я хочу побажати вам усім успіху у цьому. Слава Україні!», — наголосив Зубко.
Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України