Геннадій Зубко провів штаб ДСНС щодо ліквідації наслідків стихійного лиха у західних областях

Сьогоднішнє засідання оперативного штабу Державної служби з надзвичайних ситуацій, пов’язане з наслідками повені в Івано-Франківській та Закарпатській областях. І тому ми повинні чітко скоординувати дії підрозділів ДСНС, Нацполіції, Нацгвардії і всіх служб, які можуть бути задіяні у подоланні наслідків стихійного лиха у західних областях України. Рішення про проведення оперативного штабу було прийняте на нараді у Прем’єр-міністра України.

Про це повідомив на позачергове засідання Державної комісії з питань ТЕБ та НС щодо наслідків підтоплень на території західних областей віцепрем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Урядовець повідомив, що перебуваючи 23 травня на Франківщині, спільно з ДСНС було проведено координаційну нараду щодо подолання наслідків підтоплення в області.

«У першу чергу я хочу подякувати за оперативність територіальним підрозділам ДСНС у подоланні стихійного лиха у західних областях України, допомогу людям, упередження руйнації будівель та інфраструктури, а головне — дамб. Наразі ситуація стабілізується. У Закарпатській та Івано-Франківській областях триває комплекс робіт з відновлення затопленої інфраструктури і фермерських господарств. Єдине, що не можна відновити – це життя людей, які забрала стихія. Тому, першочергово, при подоланні таких стихійних лих, ми повинні говорити про захист і безпеку саме людей», — наголосив Геннадій Зубко.

Щодо необхідності виділення коштів з резервного фонду держбюджету для подолання наслідків, віцепрем’єр-міністр повідомив, що з Івано-Франківської області вже надійшов лист. Це запит щодо підтримки регіонального рівня за умов надзвичайної ситуації. Тому що в Івано-Франківській та Закарпатській областях рівень паводків визначений, як регіональний. Уряд невідкладно розгляне звернення і прийме рішення щодо областей.

За результатами засідання оперативного штабу, доручено:

Головам Івано-Франківської та Закарпатської ОДА:

 • організувати проведення аварійно-рятувальних та відновлювальних робіт з ліквідації наслідків стихійного лиха, ремонтних, будівельних робіт для відновлення, будівництва житлових будинків, відновлення транспортної мережі тощо;
 • забезпечити надання матеріальної допомоги соціально вразливим та одиноким непрацездатним громадянам, які постраждали внаслідок стихії;
 • вжити заходів щодо недопущення відключення об’єктів господарювання та життєзабезпечення населення від енергозабезпечення і забезпечити відновлення електропостачання постраждалих населених пунктів;
 • вжити заходів щодо недопущення вживання мешканцями населених пунктів води з криниць, які були підтоплені та замулені, забезпечити проведення робіт з дезінфекції;
 • невідкладно завершити роботу щодо визначення розміру збитків, завданих стихійним лихом.

Головам Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької, Рівненської, Волинської, Львівської та Хмельницької облдержадміністрацій:

 • посилити контроль за паводковою ситуацією на річках;
 • забезпечити координацію дій на місцях з ліквідації наслідків паводка, проведення комплексу відновних робіт та надання допомоги населенню;
 • забезпечити надання населенню через ЗМІ оперативної і достовірної інформації про стан ліквідації наслідків стихійного лиха.

Держпродспоживслужбі вжити заходів щодо недопущення спалахів інфекційних захворювань в населених пунктах, які постраждали від стихії.

Національній поліції Україні забезпечити:

 • безпечний рух автотранспорту в умовах складної паводкової обстановки;
 • підтримання громадського порядку.

Держводагенству:

 • вжити заходів щодо недопущення подальшого руйнування дамб та інших гідротехнічних споруд, забезпечити оптимальні режими роботи Дністровського водосховища для недопущення підтоплення населених пунктів;
 • організувати цілодобове спостереження за паводковою обстановкою на річках басейнів Дністра, Пруту та Тиси;
 • забезпечити інформування водогосподарських організацій суміжних держав про паводкову обстановку на річках басейнів Дністра, Пруту та Тиси.

Державній службі автомобільних доріг України організувати проведення відновлювальних робіт зруйнованих та пошкоджених автомобільних мостів та доріг.

МОЗ забезпечити населення з територій, що постраждали від стихійного лиха, необхідною медичною допомогою та медикаментами;

Мінфіну спільно з Івано-Франківською і Закарпатською ОДА проаналізувати ситуацію з наповнення коштами резервних фондів органів місцевого самоврядування.

Також Геннадій Зубко звернув увагу ОМС на виділення коштів з місцевих бюджетів на своєчасне очищення русла річок і налагодження нормальної роботи каналізаційних систем.

Прес-служба віцепремєр-міністра України