Геннадій Зубко разом з європейськими партнерами взяв участь у плогінгу #МояЧистаГромада

Сьогодні у Всесвітній День захисту дітей ми проводимо в громаді класну акцію — плогінг, яка зібрала 500 учасників, серед яких 100 дітей. Це потужний імпульс до еко-виховання і еко-свідомості. І я впевнений, що починаючи саме з громад, їх активності і долучення до таких акцій і починається захист довкілля. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко, який сьогодні разом з європейськими партнерами взяв участь у плогінгу #МояЧистаГромада, у Великодимерській об’єднаній територіальній громаді, що на Київщині.

«Дуже класна традиція, яка прийшла до нас зі Швеції, не просто бігти, а й збирати сміття. На рівні держави ми розробили нову політику управління відходами, прийнята Національна стратегія управління відходами до 2030 року та Національний план дій на її виконання, очікуємо на регіональні плани управління відходами. Але, цього замало, якщо не буде активності на рівні самих громад. І з кожним роком з реформою децентралізації, таких громад які опікуються довкіллям і впроваджують роздільне сортування побутових відходів, стає все більше і більше», — підкреслив Геннадій Зубко.

У плогінгу взяли участь представники посольств іноземних держав та міжнародних організацій, які активно підтримують реформу децентралізації в Україні, місцеві мешканці та працівники Мінрегіону.

 «Сьогодні в акції найголовніші учасники — 100 дітей, які разом з батьками прибирають свою громаду, роблять чистим цей світ та ще й оздоровлюються. Батьки точно спалили 200-300 калорій, тримають себе в формі і роблять чисту цю планету. І це дуже позитивно. Адже, в першу чергу відбувається зміна ментальності щодо впровадження «сміттєвої реформи» у кожній громаді. Для поліпшення навколишнього середовища немає кордонів. Скільки б Європа не вкладала в екологічну безпеку, поки наша країна не долучиться до цих стандартів і не почне сортувати побутові відходи, не працюватиме над зменшенням викидів вуглецю в атмосферу — нічого зробити не вдасться», — заявив урядовець.

За його словами, до 2021 року в Україні з’являться 50 регіональних центрів, які матимуть маршрутну карту по кожній громаді щодо кількості сміття, його сортування і утилізації. Думати лише про будівництво полігонів – недалекоглядно, навіть за наявності громад, які будуть дотримуватися чистоти і цивілізованого поводження зі сміттям. Україна має думати про його масштабну переробку.

«Рух починається зверху. Це напрацювання стратегії, планування, створення Регіональних центрів. Але ми дуже розраховуємо на зустрічний рух знизу. А це активність громад, які вже точно хочуть жити у чистому середовищі. Більше того, мати перспективу не тільки витрачати кошти на утилізацію відходів, а ще й заробляти на смітті. Бо сміття є сировиною, переробка якої, наприклад, у теплову енергію, може давати додаткові прибутки», — зазначив Віце-прем’єр-міністр.

Геннадій Зубко нагадав, що за 5 років впровадження реформи децентралізації, в Україні створено майже 900 ОТГ. Більше 1000 територіальних громад уклали 397 договорів міжмуніципального співробітництва, з яких понад 80 договорів – у сфері поводження з відходами.

Довідково

Плогінг – це шведське слово, яке стало тенденцією в усьому світі. Воно означає поєднання бігу та одночасне збирання сміття. День плогінгу #МояЧистаГромада має на меті сприяти підвищенню обізнаності громадян щодо чистого громадського простору, екологічно чистого поводження з відходами, а також зробити здоровий спосіб життя частиною повсякдення.

Захід організовано Програмою «U-LEAD з Європою» у співпраці з громадською організацією «Україна Без Сміття» та Мінрегіоном на підтримку залучення громадян до розвитку об’єднаних територіальних громад.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України