Геннадій Зубко розповів про перспективи розвитку для молодих науковців

Сьогодні університетам потрібно розвивати проекти, які б приносили дивіденди. Зокрема, це стосується не тільки співпраці з європейськими університетами з обміну досвідом, а в першу чергу з бізнес-середовищем на базі стартапів, напрацьованих студентами.

Про це у Житомирі, спілкуючись зі студентами і викладачами державного університету «Житомирська політехніка», наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Мова йде в першу чергу про нові підходи в наукових дослідженнях. Цього року з’явився новий напрямок, ініційований Президентом України – грантова допомога в 1 млрд грн молодим науковцям. Це саме той напрямок, який повинен підтримати наших науковців і молодих викладачів, які матимуть змогу за рахунок гранту отримати додаткову освіту за кордоном. Також це стосується фінансування перспективних стартапів і проектів. Тобто сьогодні відкриваються величезні можливості для реалізації як через проектний менеджмент, так і через залучення державної підтримки і бізнес-інвестицій», — зазначив Геннадій Зубко.

За його словами, це також одне з питань фандрайзингу. Він навів приклад Києво-Могилянської академії, де успішно працює фандрайзинговий проект із залучення стипендій для талановитих студентів і викладачів-науковців.

«ДУ «Житомирська політехніка» також має долучатись до фандрайзингу. Але, на мою думку, також необхідно працювати в напрямку залучення бізнесу на підтримку студентських проектів. І побачене сьогодні мною в університеті дійсно вражає – проект в напрямку «Ендокринологія», який дозволить спілкуватись сімейним лікарям з хворими на цукровий діабет; проект зі створення платформи з співпраці енергоудаторів, енергосервісних компаній і власників ОСББ; проект з можливостями промислового застосування робототехніки тощо. І це дає університету виходити вже на новий рівень розвитку. Він стає цікавим як для бізнес-середовища, так і для державних установ і підприємств. Саме тут є креативне мислення і навчається майбутнє покоління України і нам необхідно навчитися розробляти нові інструменти і застосувати їх у реальному житті», — розповів Зубко.

Прес-служба Віце-премєр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua