Геннадій Зубко та Посли G7 у Кіптівській ОТГ обговорили актуальні питання реформи децентралізації

Країни G7 надають системну допомогу у впровадженні в України реформ, зокрема децентралізації. Це безпрецедентний приклад, коли навколо однієї реформи – децентралізації, об’єдналися всі міжнародні партнери і взяли в роботу кожен свій напрямок – медицину, освіту, адміністративні сервіси, планування територій тощо. І у кожний напрям вони залучають кращий європейський і світовий досвід. Сьогодні Україна – це успішний приклад з точки зору залучення найкращих принципів демократичного управління. Дякую послам G7 за спільну роботу.  Про це наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час спільної з послами країн G7 поїздки  до Кіптівської ОТГ на Чернігівщині.

Під час поїздки дипломати відвідали Кіптівський ЦНАП, модернізований за підтримки програми «U-LEAD з Європою». «Надання якісних адміністративних послуг – це в першу чергу обличчя влади. І недарма голова Кіптівської ОТГ на Чернігівщині розпочав саме з розбудови центрів надання адміністративних послуг. 746 ЦНАПів вже сьогодні функціонують в Україні, з яких 88 в ОТГ. Для того, щоб створити можливості 30-хвилинної доступності до адміністративних послуг, в Україні ще потрібно відкрити біля 250 ЦНАПів. Але їх може бути ще більше, питання тільки в якості стандартів надання послуг. Сьогодні ми продемонстрували, що надання 97 адміністративних послуг у невеликій Кіптівській громаді, це є вже результат. І якість цього сервісу стала можливою завдяки підтримці міжнародних партнерів, які надали сучасне програмне забезпечення і провели навчання для персоналу», — зазначив Геннадій Зубко.

Під час поїздки посли G7 відмітили успішність реформи децентралізації та запевнили у подальшій підтримці її впровадження. Посол Канади Роман Ващук зазначив, що децентралізація в Україні, це коли «кожний регіон, кожне село, кожна громада може взяти у свої руки свою долю й залучити до співпраці міжнародного партнера». Він відзначив, що на прикладі роботи Кіптівського ЦНАПу видно, як використовується міжнародний досвід і стандарти у системі надання адмінпослуг.

Під час поїздки, був презентований проект «Організація землеустрою та впровадження стратегії місцевого економічного розвитку в умовах децентралізації», створений за підтримки програми USAID «Підтримка аграрного і сільського розвитку». Метою цього пілоту є створення електронного управління землями на території об’єднаних територіальних громад для їх сталого економічного розвитку. Такий проект проходить в Україні вперше і є інноваційним з точки зору процедур та технологій.

За словами Віце-прем’єр-міністра, такий проект є потужним комунікаційним інструментом для жителів громади, бізнесу, інвесторів.

«Коли громада має можливості і інструменти, вона дуже швидко розвивається. Зростають місцеві бюджети як за рахунок податкових надходжень, так і залучення інвестицій. З іншого боку, громади мали б більші можливості і кошти у разі передачі їм земельних ресурсів. Тому сьогодні вкрай важливо прийняти закон щодо передачі громадам повноважень з управління земельними ресурсами, розроблений Мінрегіоном. А також щодо планування територій ОТГ. Ці закони входять до пакету першочергових децентралізаційних законів, поданих до парламенту», — заначив Геннадій Зубко.

У відвіданні Кіптівської ОТГ взяли участь — Роман Ващук, Посол Канади, Марі Л. Йованович, Посол США, Ернст Райхель, Посол Федеративної Республіки Німеччина, Джудіт Гоф, Посол Великої Британії, Ізабель Дюмон, Посол Франції, Давіде Ла Чечіліа, Посол Італії, Шігекі Сумі, Посол Японії, Беренд Де Гроот, керівник Програм співробітництва, Представництво ЄС в Україні та інші дипломатичні представники.

Довідково:

Кіптівська об’єднана територіальна громада утворилася у 2015 році. До її складу увійшли 6 сільських рад Козелецького району Чернігівської області, які об’єднали 12 сіл. Населення громади складає 5,5 тис. чоловік. Загальна площа земель на території громади складає 29,5 тис. га, в тому числі 20,7 тис. га земель сільськогосподарського призначення та 6,7 тис. га земель лісогосподарського призначення.

Програма «U-LEAD з Європою» (Покращення якості надання адміністративних послуг для населення). Протягом 2016-2018 року 26 ОТГ стали пілотними проектами, де були  реалізовані  різні операційні моделі до надання послуг – у великих громадах, у маленьких громадах у мобільному форматі та на віддалених робочих місцях. Наступна фаза передбачає підтримку у створенні або модернізації до 600 ЦНАП до квітня 2020 року.

Проект «Підтримка аграрного і сільського розвитку» – це проект USAID, що реалізується компанією Кімонікс і ставить за мету сприяння всеохоплюючому і стійкому економічному зростанню шляхом розвитку сільського господарства і створення більш привабливих умов проживання в сільській місцевості України.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua