Геннадій Зубко: Участь IFC у роботі Фонду ЕЕ є вкрай важливою

Участь Міжнародної фінансової корпорації (IFC) у роботі, програмах та процедурах Фонду енергоефективності для нас дуже важлива й принципова. На сьогоднішній зустрічі з керівником регіонального підрозділу IFC — International Finance Corporation Рольфом Берндтом та керівником проекту «Енергоефективність у житловому секторі України» IFC Софією Лінн окреслили подальшу спільну карту завдань.

Про це за результатами зустрічі з представниками Міжнародної фінансової корпорації написав у своєму FB Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Вже найближчим часом презентуємо HANDBOOK для ОСББ щодо роботи з Фондом енергоефективності, який було підготовлено фахівцями IFC. Для 29 тисяч ОСББ, які вже сьогодні функціонують в Україні, це стане своєрідною маршрутною картою як у технічному напрямку, так і у залученні фінансів в проекти з термомодернізації», — наголосив Геннадій Зубко.

Також учасники зустрічі обговорили питання щодо проведення відбору Наглядової ради Фонду та пов’язані з цим конкурсні процедури, алгоритм взаємодії Мультидонорського фонду та Мінрегіону щодо співфінансування та запуску Фонду, створення сучасної ІТ-платформи для енергоаудиторів.

Нагадаємо, 18 квітня Віце-прем’єр-міністр України Геннадій Зубко та голова Групи підтримки України в Європейській Комісії Петер Вагнер підписали фінансову угоду на 50 млн. євро щодо підтримки Фонду енергоефективності України.

21 квітня 2018 року у Вашингтоні Європейський Союз, Міжнародна фінансова корпорація, що входить до групи Світового банку та уряд Німеччини підписали Угоду про створення мультидонорського фонду для співфінансування українського Фонду енергоефективності.

Угода має на меті допомогти Україні зменшити енерговитрати у житловому секторі та скоротити викиди парникових газів.

Мультидонорський фонд буде разом з Фондом енергоефективності України співфінансувати проекти з підвищення енергоефективності в багатоквартирних будинках в Україні та надавати експертну підтримку для розвитку ринку.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua