Геннадій Зубко: Україні необхідно близько 10 тисяч енергоаудиторів

Енергоменеджери і енергоаудитори – нова генерація фахівців, яких ніколи не було в Україні. Але саме ви можете зробити нашу країну справді незалежною через шлях енергоефективності. І сьогодні країна потребує близько 10 тисяч таких спеціалістів. Про це, виступаючи перед студентами НТУ «Дніпровська політехніка», наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Сьогодні вже 31 ВНЗ України долучився до підготовки енергоаудиторів. Це професія майбутнього, адже саме енергоаудитор – необхідний елемент повномасштабної енергомодернізації житлових будинків. Перспективи для діяльності надвеликі: це ОСББ, які працюватимуть з Фондом енергоефективності; мешканці багатоповерхового сектору, які звернулись до фахівця з ціллю проведення заходів з енергоефективності і оцінки їх якості; державні будівлі, які відповідно до Закону України «Про енергетичну ефективність будівель» мають отримати обов’язковий енергетичний сертифікат. Скажу більше, в майбутньому держава стимулюватиме і підтримуватиме проведення енергоаудиту для транспортного сектору і промисловості», — наголосив Геннадій Зубко.

За його словами, на сьогодні енергомодернізації підлягає близько 70% житлового сектору України. А це близько 30 млрд євро інвестицій на найближчі 10 років. «Якщо говорити про промисловість, муніципалітети і соціальну інфраструктуру – це величезні кошти, які завдяки вам можуть бути інвестовані в Україну», — підкреслив урядовець.

Прес-служба Віце-премєр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua