Геннадій Зубко виступає за створення платформи для ОСББ на прикладі Prozorro

Сьогодні в Україні зі 160 тис багатоповерхових будинків, майже 100 тис. потребує масштабної модернізації. І новостворений Фонд енергоефективності має стати «рятівним кругом» для них у цьому напрямку. Особливо для тих багатоповерхівок, де вже функціонують ОСББ. Про це зазначив на зустрічі з Асоціацією голів ОСББ віцепрем’єр-міністр – міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«У держбюджеті – 2018 року ми закладали на програми Фонду енергоефективності — 1,5 млрд гривень, у цьому році – 1,6 млрд грн. Зараз ми підготували бюджетну декларацію на майбутні 3 роки, де закладено 1,6 млрд грн щороку. Тому, сьогодні найперше завдання для ОСББ напрацювати маршрутну карту. Ми не повинні втрачати час, поки Фонд запрацює остаточно, а вже сьогодні планувати кроки, які необхідно здійснити для впровадження енергоефективних заходів саме у вашому будинку», — наголосив Геннадій Зубко.

Урядовець розповів, що деякі ОСББ вже відчули переваги від впровадження енергоефективних заходів, скориставшись програмою «теплі кредити». Якщо «теплі кредити» закривали тільки питання будівельних матеріалів, то новостворений Фонд пропонує для ОСББ більш комплексний підхід. Зокрема, проведення енергоаудиту, закупівлю будівельних матеріалів, проектні та енергосервісні роботи. Але є одна умова — верифікація проектів.

«Фонд не буде нав’язувати і пропонувати ОСББ компанію для впровадження енергоефективних заходів. В Україні є відкритий ринок енергоаудиторів, енергосервісних компаній і проектних організацій і, саме ОСББ обиратиме компанію з найкращими умовами, яка нестиме повну відповідальність за якість виконаної роботи», — розповів Зубко.

Він навів приклад Prozorro, де з’являється багато компаній, які беруть аванс, а потім в деяких починаються «проблеми». Тому необхідне створення платформи, на яку ОСББ матимуть змогу зайти і заповнити форму, вказавши технічні характеристики будинку. А вже потім отримати пропозиції з енергоаудиту, енергосервісу та від проектантів зі всієї України.

«Сьогодні я хочу вас надихнути. Країна наразі увійшла у період політичної турбулентності і метушні. Але нам потрібно робити свою роботу. Цей період ви маєте максимально використати на вирішення всіх необхідних питань — дозвільні процедури, укладання договорів з банком, проведення аудитів і знаходження консенсусу з мешканцями», — підкреслив Геннадій Зубко.

Прес-служба віцепрем’єр-міністра України