Губернатор Житомирської області Ігор Гундич перевірив, як іде реконструкція 2 шкіл у Бердичівському районі

Хажинська загальноосвітня школа та Гришковецька гімназія – заклади освіти у Бердичівському районі, що ремонтуються за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку у співфінансуванні із місцевим бюджетом. Хід виконання ремонтних робіт оглянув 5 жовтня голова ОДА Ігор Гундич під час робочої поїздки у Бердичівський район.

«Коли ми починали Гришковецьку школу у 2016 році, то перша ідея була – просто ззовні утеплити, замінити дах на металочерепицю, утеплити фундаменти, зробити відливи, поміняти вікна. І на цьому проект мав би бути закінчений. Але коли ти починаєш щось робити і дивишся на результат, хочеться більшого. Відповідно, почали робити по Гришковецькій гімназії проект на внутрішню реконструкцію. Має бути у всьому комплексний підхід, не тільки школа утеплена ззовні і ззовні виглядати, як у 2018 році, вона має і всередині виглядати, як у 2018 році, 21 столітті. Тому у тих школах, які ми утеплили, а сьогодні їх у нас в області 10, ми робитимемо все для того, щоб реконструювати їх і всередині», – наголосив Ігор Гундич.

За його словами, через ремонт діти навчаються лише у половині школи, і це створює певні незручності. Проте результат допоможе дуже швидко про це забути і насолоджуватися сучасною школою і комфортом.

«У Хажині теж проектом передбачається заміна вікон, заміна даху, опалення і всіх мереж. Я був незадоволений тим, що мережі, як йдуть по школі, не заховані у стіну. У сучасному світі ніхто мережі так не прокладає. Тому попросив виправити. По Хажину ми ще обов’язково на наступний рік будемо робити внутрішню реконструкцію», – сказав керівник області.

Ігор Гундич наголошує на необхідності комплексного підходу до робіт.

«Ми все робимо для того, щоб освіта на Житомирщині розвивалася, і вкладаємо у наше майбутнє. Знання – це найцінніше, що може дати держава і влада будь-якій дитині. Як посіємо, те і будемо пожинати. Тому має бути комплексний підхід. Це не лише реконструкція, але і нормальна дорога до школи, новий шкільний автобус», – зазначив голова ОДА.

Зважаючи на реконструкцію у школах, Ігор Гундич особисто перевірить з 15 жовтня, чи розпочався на цих об’єктах опалювальний сезон.

«Переконаний, не дивлячись на те, що у цих навчальних закладах іде реконструкція, обов’язково опалювальний сезон почнеться вчасно. З 15 жовтня я особисто сам хочу приїхати і це перевірити. Вже після утеплення маємо 20% економії газу. Думаю, після реконструкції системи опалення це буде всі 30%», – сказав Ігор Гундич.

На сьогодні у Гришковецькій гімназії вже утеплений фасад, зроблена покрівля та замінені вікна. Тривають внутрішні роботи.

У Хажинській школі вже повністю утеплили та перекрили покрівлю. На 40% утеплили головний фасад будівлі, 30% пофарбували. Також замінили вхідні двері та на 90% змонтували нову систему опалення.