З 1 травня 2019 року набрав чинності оновлений Закон України «Про житлово-комунальні послуги», яким передбачається можливість влаштування систем індивідуального опалення у помешканнях багатоквартирних будинків, у яких на дату набрання чинності цим законом не менше половини квартир відокремлено (відключено) від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води. Відключення від мережі опалення регулюється Порядком відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води, затвердженим наказом Мінрегіону України від 26.07.2019 №169.

Надання дозволу на переобладнання інженерних мереж у житловому будинку з відключенням від системи централізованого опалення та влаштуванням у подальшому індивідуального опалення згідно з проектом належить до повноважень органів місцевого самоврядування, а саме – виключно до повноважень відповідної міжвідомчої комісії, яка вивчивши конкретні умови, приймає рішення.

Відключення будівлі від централізованого опалення здійснюється лише у міжопалювальний період, але не пізніше ніж 01 вересня, квартири – не пізніше ніж 01 жовтня.

Споживач не звільняється від оплати послуги у разі самовільного відключення від мереж централізованого опалення.