Інвентаризація: Уряд затвердив порядок формування переліку «довгобудів»

Уряд затвердив Порядок формування переліку об’єктів житлового будівництва, що не прийняті в експлуатацію. Відтак у 2022 році в Україні має бути проведена інвентаризація «довгобудів» – за це будуть відповідальні місцеві органи виконавчої влади. Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад та територій Наталія Козловська. 

«Наступного року в регіонах має відбутися інвентаризація всіх об’єктів незавершеного житлового будівництва в громадах. Відповідну постанову вже оприлюднено. Формування такого переліку дозволить місцевим держадміністраціям детально вивчити актуальну ситуацію та у подальшому напрацювати чіткі механізми розв’язання проблеми “довгобудів”», – зазначила Наталія Козловська.

Заступниця Міністра також додала, що обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації мають протягом десяти днів розмістити на своїх офіційних вебсайтах оголошення про формування такого Переліку. Згідно постанови, не пізніше, ніж через п’ять місяців він має бути сформований та переданий до Мінрегіону. За кожним з об’єктів має бути складена інвентаризаційна справа.

До переліку включається інформація про житлові будівлі або їх комплекси, які одночасно відповідають таким критеріям:

за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів будівництва із середніми (СС2) та значними наслідками (СС3);
фінансування об’єктів будівництва здійснювалося з використанням залучених коштів фізичних та/або юридичних осіб;
об’єкти будівництва не прийняті в експлуатацію у строк понад два роки із запланованої дати введення в експлуатацію згідно з договорами, відповідно до яких залучено кошти фізичних та/або юридичних осіб, або згідно з проектною документацією;
будівельні роботи на об’єкті будівництва не проводяться понад два останніх роки.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що створення умов для розв’язання житлових проблем громадян – важливий виклик сьогодення.

Запис Інвентаризація: Уряд затвердив порядок формування переліку «довгобудів» вперше з’явився Мінрегіон.