Іван Лукеря: Майже 80% тергромад вже затвердили або розробляють власні стратегії розвитку

Стратегії розвитку громад допоможуть реалізувати проєкти, що спрямовані на економічне зростання та збільшення кількості робочих місць. Наразі в Україні вже розроблено та затверджено 532 стратегії у громадах. Водночас ще 642 документи — на етапі розробки. Про це повідомив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря під час зустрічі з представниками Програми «U-LEAD з Європою».

«Стратегії розвитку мають бути розроблені у всіх 1469 територіальних громад. Маючи детальний план, громади зможуть залучати кошти на власні проєкти, які спрямовані на економічне зростання та збільшення кількості робочих місць. Такі документи повинні відповідати цілям та завданням Державної стратегії регіонального розвитку на найближчі сім років. Наразі вже розроблено та затверджено 532 стратегії громад, на етапі розробки — 642 документи. Водночас 264 громади мають розробити стратегії», — наголосив Іван Лукеря.

За словами заступника Міністра, співпраця з міжнародними партнерами може допомогти у стратегічному плануванні розвитку громад. У межах співпраці з Програмою «U-LEAD з Європою» було обрано 96 громад, які отримають експертну підтримку у створенні стратегій розвитку. 

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначав, що регіональний розвиток є ключовим напрямом діяльності Мінрегіону.

Довідково.

Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується Європейським Союзом та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування.

Запис Іван Лукеря: Майже 80% тергромад вже затвердили або розробляють власні стратегії розвитку вперше з’явився Мінрегіон.