Іван Лукеря: У 2022 році фінансування Державного фонду регіонального розвитку складе понад 5 мільярдів гривень

У Державному бюджеті на 2022 рік закладені основні фінансові інструменти державної підтримки територіальних громад. Зокрема, фінансування Державного фонду регіонального розвитку у наступному році складе понад 5 мільярдів гривень. Також важливим напрямом стане створення індустріальних парків та розвиток інноваційної інфраструктури, що допоможе регіонам розвинути свій економічний потенціал. Про це заявив заступник Міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря під час Конференції «Міжнародне експертне обговорення 2021: Партнерство для розвитку».

«У Державному бюджеті на 2022 рік закладені основні фінансові інструменти державної підтримки територіальних громад, зокрема, кошти ДФРР, а також субвенції на створення індустріальних парків, центрів креативної економіки тощо. Цей ресурс буде розподілятись на конкурсних засадах і отримають його громади, які найкраще спланували свій розвиток. Індустріальні парки мають стати “інвестиційними гаванями” для територіальних громад, де можуть бути створені всі умови для вироблення “доданої вартості” та залучення приватних інвестицій. Водночас такі проєкти, як центри креативної економіки та технологічні парки дозволять створити екосистему креативних індустрій на перетині різних секторів», – підкреслив Іван Лукеря.

Зазначимо, для того, щоб отримати державну підтримку на розвиток інфраструктури індустріальних парків, громади повинні виділяти земельні ділянки під реєстрацію відповідних майданчиків. Крім того, забезпечити розроблення концепції розвитку індустріального парку  з вивченням потенціалу власної громади, а також сусідніх тергромад для залучення та розгортання промислового виробництва. Водночас оформити техніко-економічне обґрунтування та проєктно-кошторисну документацію.

Нагадаємо, раніше Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов повідомив, що розвиток індустріальних парків дасть потужний рестарт вітчизняній промисловості

Запис Іван Лукеря: У 2022 році фінансування Державного фонду регіонального розвитку складе понад 5 мільярдів гривень вперше з’явився Мінрегіон.