Кошти Фонду енергоефективності – це сигнал бізнесу: якісно підготуйтесь, прийдіть і заберіть їх, — Зубко

Фонд енергоефективності має максимально відпрацювати ефективність всіх своїх процедур. Ми створили всі умови, щоб цей Фонд був ефективним і головне – прозорим. Він працює і набирає заявки. Про це в інтерв’ю інтернет-виданню «Лівий берег» заявив Віце-прем’єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

Він розповів, що 15 ОСББ з різних регіонів наразі тестують процедури Фонду енергоефективності. Але сенс в іншому. Держава створила всі умови і дала необхідні інструменти, які повинні запрацювати. Створено Фонд енергоефективності, який має незалежну наглядову раду. Має гроші від держави, має законодавче забезпечення…

«Кошти, які є у Фонду– це сигнал бізнесу: якісно підготуйтесь, прийдіть і заберіть їх. Ці гроші чекають на якісні проекти. Інвестиції в енергоефективність потребують часу: наявність енергоаудиторів, готовність будівельних та проектних організацій. Зараз м’яч – на полі домовласників. Ми говоримо: прийдіть разом з бізнесом і заберіть кошти», — зазначив Геннадій Зубко.

Зараз критикувати дирекцію Фонду за відсутність проектів, за словами урядовця, не дуже доречно. Вони запускають досить важкий механізм, який працює в будь-якій європейській країні. А в Україні до 2015 року в сфері енергоефективності не робилося взагалі нічого.

«У нас були енергоаудитори, якісь асоціації, якісь політики, якесь громадянське суспільство, яке було «глибоко стурбоване» проблемою.  Але нічого не робилося. Не було «теплих кредитів», не було жодного закону з енергоефективності, про спільних власників ОСББ і мова не йшла. Не було енергоефективного сертифіката, який ми запустили минулого року. Не було жодного сертифікованого енергоаудитора. І тому я попросив би громадянське суспільство набратися терпіння і допомагати зараз ОСББ працювати над тим, щоб подавати такі заявки до Фонду», — пояснив Зубко.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України