Країни ЄС демонструють проукраїнську позицію, — Зубко про саміт у Брюсселі

Європейський міні-саміт, який відбувся вчора за участі Президента України, об’єднав трьох президентів: Ради Європи, Європарламенту і Єврокомісії у питанні підтримки України. Сьогодні не тільки Україна демонструє прагнення до європейської інтеграції через внесення змін до Конституції і проведення реформ, а й країни ЄС займають проукраїнську позицію. Про це наголосив у коментарі ТК «Прямий» Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Ключові питання зустрічей — запровадження нових санкцій стосовно Росії, звільнення українських моряків з російського полону та підтримка ЄС свободи судноплавства в Азовському морі. Була конструктивна розмова і з питань підтримки Азово-Чорноморського регіону України у впровадженні інфраструктурних проектів: залізничного та автомобільного сполучення, підтримки критичної інфраструктури, і що є головним — соціально-економічної підтримки регіону. Також важливим є вчорашнє обговорення реформ, які впроваджує Україна. Ми отримали дуже позитивну оцінку реформам щодо дерегуляції, децентралізації, впровадження нових соціальних стандартів для громадян», – зазначив Геннадій Зубко.

Урядовець повідомив, що за результатами зустрічей була досягнута домовленість про підписання Україною і ЄС договору щодо реалізації другої фази програми «U-LEAD з Європою». Це сприятиме не тільки об’єднанню громад, а й проведенню активних секторальних реформ в освіті, охороні здоров’я, наданні адміністративних і безпекових послуг.

«Мова йшла й про підтримку України у її прагненні до енергонезалежності і впровадженні Фонду енергоефективності. І мені було дуже приємно почути від єврокомісара Йоганнеса Гана, що досвід України з впровадження інструментів з енергоефективності буде реплікований в Грузії й інших країнах. А це вже дає нам можливість говорити — Україна робить успішні кроки, які можуть продемонструвати цей успіх не тільки всередині країни, а й на міжнародному рівні», — підкреслив Геннадій Зубко.

Прес-служба Віце-премєр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua