Маємо побачити повсюдність місцевого самоврядування, яке буде представлене спроможними і сильними громадами, — Альона Бабак

Уряд працює над створенням переліку стандартів публічних послуг і кожне міністерство, задіяне в реформі за своїм напрямком, має запропонувати своє бачення моделювання мережі закладів надання публічних послуг. Про це заявила Міністр розвитку громад та територій України Альона Бабак під час конференції в «Громада для кожного».

«Кожне профільне міністерство запропонує своє бачення для громад, де і скільки рекомендовано розміщення закладів, які надають послуги в різних сферах. Тож скоро побачимо нову карту України, на якій в кожній територіальній громаді буде чітко позначено де школа, де амбулаторія, а де Центр надання адміністративних послуг», — наголосила вона.

За словами Альони Бабак, головна мета децентралізації створити для кожного українця якісні та комфортні умови для життя у кожній громаді. Тому ця реформа є основою подальших дій Уряду на наступні 5 років. «Ми маємо побачити карту України, в основі якої на базовому рівні адміністративно-територіального устрою є громада.  Це має відбутися у наступному році і ми маємо побачити повсюдність місцевого самоврядування, яке буде представлене спроможними і сильними громадами», — сказала Міністр.

Також вона зазначила, що наразі в Україні сформовано 951 ОТГ. Однак 6572 територіальні громади поки поза процесом реформи. Враховуючи, що чергові місцеві вибори мають відбутися у 2020 році на новій територіальній основі громад та регіонів, і ці громади також стануть або частиною існуючих ОТГ, або створять нові.

Альона Бабак нагадала, що минулого тижня Уряд схвалив законопроект щодо внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», якими обласні ради вилучаються з процесу схвалення перспективних планів спроможних громад. «Окремі облради створюють тергромадам перешкоди об’єднання за принципом спроможності. Сподіваємось, що після схвалення змін Парламентом, цей процес пришвидшиться», — сказала Альона Бабак.

Міністр зазначила, що процес добровільного об’єднання продовжується і ніхто нікого не заганятиме в ОТГ «з-під палки». «Цей процес триватиме щонайменше до лютого 2020 року. Орієнтуємось, що Верховна Рада прийме зміни до Конституції України щодо нового адмінтерустрою. Громаду визначать базовою адміністративно- територіальною одиницею і нові вибори вже відбуватимуться на новій адмінтероснові», — наголосила Альона Бабак.