Ми маємо сьогодні показати іноземним інвесторам, що Україна впроваджує європейські норми і стандарти щодо планування територій та містобудування. Це дасть можливість мотивувати інвесторів, залучити їх до розвитку територій та громад. Саме такі європейські підходи та стандарти ми впроваджуємо у нашій реформі ДБН, яку проводить Мінрегіон. Європейські принципи розвитку закладені в нових ДБН, що вступають в силу з першого вересня поточного року. Про це наголосив на зустрічі з міжнародною бізнес-спільнотою, членами Американської Торговельної Палати Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко.
Він зазначив: «Сьогодні в країні змінюється система менеджменту, проводиться фінансова децентралізація, в громадах з’являються великі можливості, повноваження та інструменти. Зростають бюджети розвитку і, тому сьогодні вже необхідно підходити до європейського бачення розвитку безпосередньо громад та населених пунктів».
За його словами, наразі в країні повністю відсутній контроль за щільністю забудови, наявністю необхідної соціальної інфраструктури, порядку проїзду пожежної техніки тощо.
«Нові ДБН, що вступають в силу з 1 вересня – це маленька революція. Вони в першу чергу змінюють підходи до щільності забудови, що дасть більшу можливість просторового розвитку і забезпечення комфортного середовища. Друге – відтепер з кожною новою забудовою обов’язково має з’являтися соціальна інфраструктура – школи, дитячі садки, лікарні. Також ми впроваджуємо в ДБН новий підхід до будівництва дитячих садків, що дасть можливість забезпечити для кожної дитини дошкільну освіту», — наголосив Геннадій Зубко.
Віце-прем’єр-міністр розповів, що важливою новацією в ДБН є також питання просторового планування територій громад. «Бізнес повинен чітко розуміти і бачити карту планування – що саме є в місті, куди можна інвестувати, яким чином буде забезпечена транспортна інфраструктура. І тому, в змінах до ДБН щодо планування вулиць і доріг, ми передбачаємо не тільки нові підходи до транспортної інфраструктури та можливості залучення інвестицій, а першочергово – забезпечення безпеки для пішоходів», — пояснив Зубко.
За його словами, нові ДБН дають можливість створювати острівки безпеки на дорогах, а також розвивати велосипедний рух в країні. Ці норми відповідають європейським стандартам безпечного середовища життєдіяльності громадян.
«В державних будівельних нормах, які ми запроваджуємо, закладені принципи прозорості будівництва, в яких зацікавлені як інвестори, так і громадяни. Ми зобов’язали органи місцевого самоврядування оприлюднювати на своїх сайтах містобудівну документацію і проводити обговорення. Ми вже наполягаємо на затвердженні генпланів територій, що дозволить містам, маючи кошти і повноваження, стати дійсно європейськими», — підкреслив Зубко.
Урядовець розповів, що сьогодні в країні вже працює кілька міжнародних компаній з Німеччини і Америки, які допомагають реалізовувати європейські бачення в будівництві – просторове планування, параметричне будівництво тощо.
Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України