Маємо врахувати всі ризики ринку електроенергії , — Зубко

 

Реформа ринку електроенергії сьогодні потрібна Україні для того, щоб рухатися до цивілізованого світу та європейських стандартів. Але також є ризики, які мають вплив на велику кількість людей. І ми маємо визначитися, які рішення потрібно прийняти у першу чергу, щоб ринок електроенергії не «бив» по споживачах і не впливав негативно на галузь ЖКГ.

Про це сказав Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко під час круглого столу «Запуск оптового ринку електричної енергії: перші результати та виклики».

За його словами, питання не тільки у піднятті ціни на електроенергію, а ще й у необхідності коригувати тарифи. І головне — не доводити до ситуації, коли підприємства не матимуть достатніх ресурсів для розрахунку за спожиту електроенергію. Це стосується підприємств теплопостачання і водопостачання та водовідведення, у чиїх тарифах закладено електроенергію 26% та 35% відповідно.

«Серед ризиків, які нам слід врахувати:

— неможливість укладення договорів у разі наявності заборгованості у підприємств водо- та теплопостачання;

— передбачення в договорах постачання електричної енергії попередньої оплати;

— надання послуги «останньої надії» лише на визначений термін — не більше 90 днів;

— вартість електричної енергії, яку підприємства ТЕ та ВКГ купуватимуть у постачальників електричної енергії, може змінюватися через 20 днів, після отримання повідомлення від електропостачальника про зміну умов договору, при цьому спрогнозувати динаміку таких змін практично неможливо. У той час як зміна коригування тарифу триває від 45 до 72 днів;

— підвищення вартості електричної енергії після 1 липня 2019 року (в умовах функціонування нового оптового ринку електричної енергії).

Врегулювати ці питання мали б наші законопроекти 9406, 10227, 10227-1 та 10228, зареєстровані у Верховній Раді України, які залишилися нерозглянутими», — зазначив Геннадій Зубко.

Віце-прем’єр наголосив, що для того, аби не ставити під загрозу запуск нового ринку електроенергії, потрібно всі ці питання врегулювати. І головне — готуватися до початку нового опалювального періоду.

Прес-служба Віце-прем’єр-міністра України