Мешканці утеплених будинків, які взяли участь у програмі «Енергодім», економлять близько 50% коштів на вартості опалення, — Василь Лозинський

Мешканці ОСББ Чернігівської області, які взяли участь у програмі Фонду Енергоефективність «Енергодім», економлять близько 50% коштів на вартості теплопостачання. Нарощування темпів енергомодернізації житлового сектору країни та досягнення енергетичної незалежності — пріоритет Уряду та Мінрегіону, зокрема. Про це заявив Перший заступник Міністра розвитку громад і територій Василь Лозинський під час робочого візиту до Прилук. 

«Одним із дієвих інструментів для впровадження заходів з енергомодернізації є програма “Енергодім” Фонду енергоефективності. Сотні будинків по всій Україні вже скористатися цим інструментом й досягли економії у платіжка. Енергоефективність — це вигідні інвестиції в майбутнє, тож закликаю всіх користуватися можливостями, які сьогодні надає держава», — зазначив Василь Лозинський.

Перший заступник Міністра також нагадав, що у Держбюджеті на 2022 рік передбачено суттєве підвищення фінансування заходів із енергоефективності. Йдеться, зокрема, про виділення фінансування Фонду енергоефективності у розмірі 2,6 млрд грн. Ці кошти будуть спрямовані на комплексні проєкти з підвищення енергоефективності у межах програми “Енергодім». 

У свою чергу, під час спільного заходу керівниця операційного відділу економічного співробітництва, енергетики, інфраструктури та довкілля Представництва ЄС в Україні Хлое Алліо наголосила на важливості синергії держави, місцевої влади, донорів та співвласників для досягнення спільного результату — підвищення рівня енергоефективності житлових будинків та зменшення комунальних рахунків.

«Хочу окремо наголосити на ролі громад, які надають додаткову фінансову підтримку та простягають руку допомоги активним ОСББ. Ми активно підтримуємо уряд України в сфері зеленої трансформації. Європейський Союз надав Фонду енергоефективності понад 100 млн євро, зараз ми розглядаємо можливість надання додаткових коштів з боку ЄС», — підкреслила Хлое Алліо.

У рамках заходу учасники відвідали у Прилуках 40-річну п’ятиповерхівку – ОСББ «Земська 39» та 63-річну триповерхівку «Героїв авіаторів 62», модернізовані за програмою «Енергодім». Мешканці цих будинків вже сплачують на 40-50% менше коштів за опалення (у порівнянні з попередніми аналогічними періодами).

Довідково. Учасниками заходу «медіадень» у Прилуках стали представники Мінрегіону, Фонду енергоефективності, Представництва ЄС в Україні, міської влади Прилук, Чернігівської ОДА, IFC, ОСББ-учасники програми «Енергодім», ЗМІ тощо.

Запис Мешканці утеплених будинків, які взяли участь у програмі «Енергодім», економлять близько 50% коштів на вартості опалення, — Василь Лозинський вперше з’явився Мінрегіон.