Ми здатні в 4 рази зменшити комунальні рахунки, — Зубко

Ми не зможемо в 2,5 рази зменшити ціну на газ, але ми здатні в 4 рази зменшити комунальні рахунки. Про це в ефірі ТК «Прямий» заявив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко.

«Ми можемо продемонструвати на конкретному будинку в Дніпровському районі міста Києва, який за рахунок проведених енергоефективних заходів, платив за споживану теплову енергію у минулому опалювальному сезоні – 8 грн за 1 кв. м., тоді як сусідні будинки – 32 грн за 1 кв. м. Досягнута економія в 4 рази і, цей шлях абсолютно здійсненний», — зазначив Геннадій Зубко.

Урядовець розповів, що за рахунок впровадження обліку теплової енергії, працюючої програми «теплі кредити», муніципальних програм, запуску Фонду енергоефективності – українці зможуть як контролювати своє споживання теплової енергії, так і суттєво зменшити комунальні рахунки. «80% будинків по країні вже мають будинкові лічильники. Десятки будинків отримали енергетичні сертифікати і вже мають розуміння щодо свого споживання. Працююча програма «теплих кредитів», муніципальні програми, запуск Фонду енергоефективності, модернізація ОСББ. Всі необхідні інструменти є, необхідно в першу чергу саме бажання людей рухатися в цьому напрямку», — підкреслив Зубко.

Прес-служба Віце-премєр-міністра України

Джерело: www.minregion.gov.ua