Мінрегіон дозволить проектування ліфтів з житлової частини до підземного паркінгу

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, пропонує дозволити сполучати ліфтами житлову частину будинку та підземні паркінги, вбудовані в неї. Відповідна норма міститься у змінах до ДБН В.2.3-15:2007 «Споруди транспорту. Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів».

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

«У діючих нормах проектування ліфтів з житлового будинку до паркінгу під ним не допускалося через підвищений ризик можливої пожежної небезпеки. Проте практика більшості цивілізованих країн Європи та світу показала, що за умови влаштування спеціальних протипожежних заходів, проектування таких ліфтів є безпечним для жителів. Крім того, це зручність і комфорт у користуванні паркінгом. Тому у нових змінах до чинного ДБН щодо автостоянок та гаражів ми пропонуємо ввести таку норму», — сказав він.

Так, відповідно до змін, за умови влаштування протипожежних тамбур-шлюзів 1-го типу (з підпором повітря у разі пожежі не менше 20 Па) допускається сполучення ліфтами з першим поверхом житлового будинку:

— підземного гаражу, розташованому в цокольному або в підвальному, підземному поверсі;

— наземного гаражу, розташованому у першому поверсі.

Протипожежні тамбур-шлюзи у підземному гаражі слід розміщувати перед шахтами ліфтів, у наземному гаражі — перед виходами до приміщень житлового будинку.

При цьому, на першому поверсі будинку не треба передбачати вихід з ліфтів паркінгу до загального ліфтового холу пожежного ліфта.

Сполучення житлових поверхів будинку і підземного паркінгу, що має не більше 2-х підземних поверхів, допускається пожежними ліфтами або такими, що відповідають їх вимогам, з можливістю влаштування зупинок на житлових поверхах.

1

Джерело: www.minregion.gov.ua