Мінрегіон дозволить проектування підземних паркінгів під закладами харчування, спорту, культури та охорони здоров’я

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, пропонує дозволити розміщувати підземні паркінги під закладами харчування, спорту, культури та охорони здоров’я (окрім корпусів з палатами) при їх проектуванні. Відповідна норма міститься у змінах до ДБН В.2.3-15:2007 «Споруди транспорту. Автостоянки і гаражі для легкових автомобілів».

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні діючими будівельними нормами заборонено проектування підземних паркінгів під закладами харчування, спорту, культури та охорони здоров’я. У Європі така практика є розповсюдженою, адже, по-перше, це зручно та комфортно для самих власників машин, а по-друге, зменшує кількість машин, припаркованих на вулицях. Тому ми пропонуємо скасувати цю норму, обов’язково передбачивши при цьому посилені заходи протипожежної безпеки. Адже ДБН – це безпека і комфорт людей», — сказав він.

Так, відповідно до запропонованих змін, паркінг повинен бути відділений перекриттям REI 180, а технічні приміщення закладів, під якими розташовуватиметься паркінг, мають бути відокремлені від нього суцільною протипожежною стіною 1-го типу. Також паркінг повинен мати самостійні шляхи евакуації та відокремлені інженерні комунікації.

Зміни до ДБН будуть затверджені найближчим часом та вступлять в силу через 3 місяці після опублікування.

Парцхаладзе також нагадав, що після вступу в силу нового ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій» з 1 вересня цього року у центральній та історичній забудові міст проектуватимуться лише підземні автостоянки. «Сьогодні в Україні на відміну від Європи громадська та житлова забудова, особливо в історичному центрі міст, дуже перевантажена надмірними та хаотичними парковками автомобілів. Це погіршує екологію і створює можливу небезпеку для пішоходів. Тому в новому ДБН щодо планування та забудови територій ми ввели зміну, яка допускає проектування у таких частинах міст виключно підземних автостоянок», — зазначив заступник Міністра.

За його словами, це звільнить історичні місця та центр від надмірної кількості припаркованих машин і створить комфортні умови як для пішоходів, так і водіїв, які зможуть залишити свій транспорт у спеціально відведених для цього місцях.

Відповідно до цього ДБН також забороняється організація парковок для автомобілів всередині нових житлових кварталів. Так, гаражі та автостоянки легкових автомобілів рекомендується розміщувати на периферії житлових районів та міжмагістральних територіях, а також у віддалених від ігрових майданчиків та зон відпочинку місцях житлової забудови.

1

Джерело: www.minregion.gov.ua