Мінрегіон: інформаційну атаку на реформу сільської медицини долати через прозорість та захист у публічній площині!

Останнім часом у ЗМІ з’являються матеріали та публікації, які кидають тінь та намагаються дискредитувати розпочату реформу первинної ланки сільської медицини. Мета цієї реформи, ініційованої Президентом України Петром Порошенком, – забезпечити якісну і доступну медичну допомогу у сільській місцевості. Цього з нетерпінням очікують понад 30% українців, які проживають у сільських громадах. Мінрегіон спільно з МОЗ та місцевою владою активно впроваджують реформу, розбудовуючи мережу первинної ланки сільської медицини у всіх областях.

Показово, що критичні матеріали у медіа з’являються саме тоді, коли у всіх регіонах України масово почали будуватись нові сучасні сільські амбулаторії. Наразі на різних стадіях реалізації – 513 проектів у всіх областях, і це лише перший крок.

Звертаємо увагу голів ОДА, а також органів місцевого самоврядування, які безпосередньо є замовниками проектів з будівництва амбулаторій та співфінансують їх, на необхідність забезпечення максимальної прозорості і відкритості всіх процедур. Від оголошення тендерів, проведення закупівель через систему ProZorro, залучення підрядних організацій, проходження експертизи і до введення об’єктів в експлуатацію.

Необхідно максимально залучати до процесів громадськість та інформувати людей про всі кроки у реалізації реформи на місцях. А також регулярно публічно звітувати про проходження бюджетних коштів, спрямованих на інфраструктурні програми.

Разом з тим, ми не дозволимо «встромляти палки в колеса» реформі. Розпочинаючи її, ми розуміли, що буде не просто. Що будуть ті, хто незадоволений якісними змінами, які ми пропонуємо. Що будуть намагання дискредитувати її.

Тому, добросовіснім компаніям, які беруть участь у будівництві амбулаторій та підпадають під невиправдану критику, радимо захищати свою репутацію та ділове реноме у публічній площині, а якщо потрібно, то і в судах.

Також  запрошуємо до співпраці всі антикорупційні громадські організації, які за бажанням можуть супроводжувати всі процеси, пов’язані з будівництвом амбулаторій.

Наголошуємо: принизити і піддати сумніву реформу первинної ланки сільської медицини ми не дамо!

За цим нова якість життя українців!

Джерело: www.minregion.gov.ua