Мінрегіон ініціює розробку перспективних мереж шкіл та дитсадків у регіонах для визначення пріоритетних проектів для держпідтримки

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України ініціює розробку перспективних мереж закладів середньої та дошкільної освіти у регіонах для визначення пріоритетних проектів для надання державної підтримки.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе під час всеукраїнської наради з питання впровадження концепції «Нова Українська Школа» та організації Нового Освітнього Простору під головуванням міністра освіти та науки Лілії Гриневич.

«На сьогоднішній день понад 115 шкіл в Україні вже активно впроваджують принципи Нового Освітнього Простору: це мотивуючий та креативний дизайн ззовні та всередині, сучасне обладнання та, що важливо, енергоефективна будівля школи і створення інклюзивного простору. Ми ініціюємо розробку перспективних мереж шкіл та дитячих садків в регіонах, на які буде надаватися державна підтримка», — сказав він.

Для цього необхідно розробити більш детальні критерії Нового Освітнього Простору та органам місцевого самоврядування спільно з державними адміністраціями визначитися щодо джерел фінансування відповідних шкіл.

За словами Парцхаладзе, також планується розробити для регіонів декілька типових проектів повторного застосування з усією документацією, які відповідатимуть сучасним вимогам, закладеним у принципах НОП. «Я думаю, це будуть невеликі дитячі садки-школи І-го ступеня на 3-5 груп та інші, де діти отримуватимуть якісну освіту та навчатимуться в сучасних умовах. Такі будівлі можна буде звести всього за 3-4 місяці і їх будівництво обійдеться значно дешевше, ніж реконструкція існуючих закладів, більшість з яких вже морально застаріла. Планувальні рішення будуть більш комфортними для наших дітей, зроблені вже за оновленими ДБНами, у тому числі, що стосується енергоефективності та інклюзії у школах», — підкреслив він.

Крім цього, наразі вдосконалюються рекомендаційні матеріали для регіонів із впровадження НОП у школах на місцях. Вони містять вимоги до енергозбереження та теплоізоляції будівель навчальних закладів, оновлення зовнішнього та внутрішнього дизайну, технічного оснащення та комп’ютерного обладнання, облаштування пришкільної території, а також умов доступності, інклюзивного навчання дітей тощо.

Довідково:

Новий Освітній Простір (#НОП) – це спільна ініціатива Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України та Міністерства освіти і науки України, а також ініціативної влади на місцях, яка реалізується в рамках реформи МОН «Нова Українська Школа».

Принципи НОП:

— мотивуючий простір та креативний дизайн;

— сучасне обладнання та ПО, швидкісний інтернет та Wi-Fi;

— енергоефективна будівля школи;

— умови безбар’єрного доступу та інклюзія (медіатеки, ІРЦ).

НОП – школи, в яких хочеться навчатися!

Джерело: www.minregion.gov.ua