Мінрегіон очікує ухвалення Закону про поводження з відходами цьогоріч

Дворічний проект Twinning «Впровадження системи управління відходами електричного та електронного обладнання (ВЕЕО) та батарейок в Україні», за фінансової підтримки Європейського Союзу, допоміг Мінрегіону розробити необхідні законопроекти, які відповідають європейським стандартам і допоможуть вирішити проблему утилізації таких відходів. Про це під час конференції з нагоди завершення проекту Twinning «Впровадження системи управління відходами електричного та електронного обладнання в Україні» повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Едуард Кругляк.

За його словами, мова йде про проекти Законів «Про батарейки, батареї і акумулятори» та «Про відходи електричного та електронного обладнання».

«Ці законопроекти пропонують впровадити в Україні нові принципи, які вже довели свою ефективність в ЄС. Зокрема, роздільний збір відходів та «розширена відповідальність виробника», що зобов’язує виробників потурбуватися про переробку або утилізацію продукту, який вони постачають на ринок, після закінчення терміну його експлуатації. Це надважливі закони, які необхідно ухвалити у Верховній Раді цьогоріч», — наголосив Едуард Кругляк.

Заступник Міністра подякував всім учасникам проекту за плідну працю та висловив сподівання щодо подальшої спільної роботи в напрямку реалізації прийнятої у 2017 році Стратегії, яка є дорожньою картою поводження з відходами в Україні.

У свою чергу, представник ЄС в Україні Йоганнес Баур зазначив, що цей проект є фантастичним, який показав, що спільно можна досягти значних результатів. «У довгостроковій перспективі немає іншого вибору, окрім руху до економіки замкненого циклу. Відходи − це проблема, як в ЄС, так і в Україні, але існують шляхи для її вирішення. ЄС готовий надалі підтримувати Україну у процесі її переходу до економіки замкненого циклу», − зазначив Йоганнес Баур, керівник напряму «Економічна співпраця, енергетика, інфраструктура та навколишнє середовище» Представництва ЄС в Україні, нагадавши, що Європейська комісія ухвалила пакет документів щодо економіки замкненого циклу у грудні 2015 року.

Довідково:

Twinning ‒ це інструмент інституційного співробітництва між державними органами держав-членів ЄС та країн-партнерів.

Проект Twinning «Впровадження системи управління відходами електричного та електронного обладнання (ВЕЕО) та батарейок в Україні» тривав з березня 2016 року до листопада 2017 року. Його мета – допомогти Україні наблизити законодавство з управління ВЕЕО та відпрацьованими батарейками та акумуляторами в Україні до стандартів Європейського Союзу, як це передбачено Угодою про асоціацію між Україною та ЄС. Проект виконували Агентство Австрії з питань навколишнього середовища, Міжнародне бюро Франції з питань води та Міжнародний латиноамериканський фонд державного управління та громадської політики (Іспанія) у тісній співпраці з Мінрегіоном, Мінприроди, Мінекономрозвитку, Європейської бізнес асоціації та представників бізнесу і громадськості.

Щороку в Україні збільшується кількість відходів електричного та електронного обладнання, батарейок і акумуляторів. Через вміст небезпечних речовин такі відходи можуть негативно впливати на довкілля і здоров’я людей, тому необхідно налагодити їхню переробку.

Джерело: www.minregion.gov.ua