Мінрегіон отримав близько 70 проблемних питань від громадськості, які має вирішити новий закон щодо захисту постраждалих інвесторів

11 липня у Великій залі Мінрегіону під головуванням заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лева Парцхаладзе відбулося відкрите громадське обговорення на тему: «Як захистити права інвесторів-громадян у будівництві?». Участь у заході взяли представники секретаріату Комітету Верховної Ради з питань будівництва, містобудування та ЖКГ, Мінрегіону, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Державної іпотечної установи, Держархбудінспекції, IDLO,  Асоціації міст України, Конфедерації будівельників України, Будівельної палати України, фахівці у галузі будівництва, експерти, представники регіональної влади, бізнесу, будівельних організацій, громадськості та ЗМІ.

«Ми активізували роботу зі створення дієвого законопроекту щодо захисту постраждалих інвесторів при будівництві житла, який, у першу чергу, захистить права і законні інтереси таких громадян, а також сприятиме завершенню будівництва. Це буде не просто черговий документ, який не буде ефективним, а дійсно працюючий закон. Зараз законодавчих механізмів для захисту прав постраждалих інвесторів немає, в розробці знаходиться декілька законопроектів. Ми хочемо розробити дійсно дієвий механізм і тим самим вирішити тривалу проблему довгобудів та унеможливити виникнення подібних ситуацій в майбутньому», — сказав він.

За підсумками круглого столу учасники надали близько 70 пропозицій – проблемних питань, на вирішення яких має бути спрямований майбутній закон. «Найближчим часом буде створена робоча група щодо розробки концепції законопроекту, до якої увійдуть представники центральних органів виконавчої влади, спеціалісти та експерти галузі. Паралельно будемо обговорювати все у публічному просторі за активної участі громадськості, адже це питання їх хвилює як нікого іншого. Маємо робити все відкрито та спільними зусиллями, тоді буде результат», — підсумував Парцхаладзе.

Найближчим часом на сайті Мінрегіону буде розміщено редакції законопроектів, про які йшла мова на круглому столі, а також опрацьовані пропозиції, які були надані учасниками засідання при обговоренні.

Крім цього, у тижневий термін можна надсилати конструктивні пропозиції щодо зазначеної проблематики на пошту KanishynaLM@minregion.gov.ua.

Джерело: www.minregion.gov.ua