Мінрегіон планує скасувати розрахунок кошторисної заробітної плати в будівництві

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України планує внести зміни до Порядку розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів. Відповідно до них пропонується скасувати регулювання Мінрегіоном розміру кошторисної заробітної плати у будівництві та спростити процедуру складання інвесторської кошторисної документації. Зараз готується відповідний проект наказу.

Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.

«З минулого року ми обговорювали можливість в рамках децентралізації скасувати практику централізованого розрахунку фіксованої кошторисної заробітної плати та спростити процедури розрахунку кошторисної документації. Це очікувані дерегуляційні зміни в галузі, які будуть сприяти визначенню справедливої ринкової оплати праці для будівельників», — сказав він.

Це сприятиме покращенню інвестиційного клімату та дерегуляції будівельної галузі.

Метою змін є визначення розміру кошторисної заробітної плати на стадії розроблення інвесторської кошторисної документації замовником (інвестором) самостійно, виходячи зі статистичних даних щодо середньомісячної заробітної плати штатних працівників у будівництві та прогнозного індексу споживчих цін.

Нагадаємо, у 2018 році орієнтовний розмір кошторисної заробітної плати у будівництві визначений на рівні від 5500 до 7800 грн., що відповідає середньому розряду складності робіт у будівництві 3,8 при виконанні робіт у звичайних умовах.

Джерело: www.minregion.gov.ua