Мінрегіон посилює безпеку жителів у внутрішньодворових територіях

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, удосконалює вимоги до проїзду пожежних та інших спеціальних машин до нових будівель. Так, відповідно до нового ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій» при проектуванні та будівництві проїзди для пожежної та іншої спеціальної техніки до житлових і громадських будинків мають передбачатися з усіх сторін.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

«У старому ДБН вимоги до безперешкодного проїзду спецтехніки у житлові квартали були недосконалими, що створювало додаткову загрозу для безпеки жителів.  Під час оновлення норм ми скоректували та більш деталізували їх. Тепер для житлових будинків вище 9 поверхів та громадських будівель вище 5 поверхів проїзди спецтехніки у двір обов’язково передбачатимуться з усіх сторін, а до інших споруд – проїзд з однієї поздовжньої сторони», — сказав він.

За словами Парцхаладзе, це унеможливить блокування проїздів пожежної та іншої спецтехніки у разі надзвичайних ситуацій та посилить безпеку жителів.

Нагадаємо, згідно з цим ДБН також забороняється організація парковок для автомобілів всередині нових житлових кварталів, що також сприятиме безперешкодному доступу спеціальних машин у двір.

Оновлений ДБН «Планування і забудова територій» вже затверджений і буде опублікований найближчим часом.

Проект розроблений на заміну ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», ДБН Б.2.4-1- 94 «Планування і забудова сільських поселень», ДБН Б.2.4-3- 95 «Генеральні плани сільськогосподарських підприємств», ДБН Б.2.4-4- 97 «Планування та забудова малих сільськогосподарських підприємств та селянських (фермерських) господарств», ДБН Б.1-2- 95 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження і затвердження комплексних схем транспорту для міст України», СНиП ІІ-89- 80 «Генеральные планы промышленных предприятий».

1

Джерело: www.minregion.gov.ua